Jarmark z pokazem LED i kinem 7D

poniedziałek 27 listopada 2017
  • Jarmark Bożonarodzeniowy na gliciwkim rynku będzie otwarty codziennie od 6 do 22 grudnia (fot. mat. prasowe)
    Jarmark Bożonarodzeniowy na gliciwkim rynku będzie otwarty codziennie od 6 do 22 grudnia (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • środa 6 grudnia 2017 - piątek 22 grudnia 2017
Gdzie: Gliwice
Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na gliwickim rynku będzie można upolować oryginalne prezenty, kupić choinkowe ozdoby oraz posmakować świątecznych przysmaków. Czeka też wiele innych atrakcji.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie otwarty codziennie od 6 do 22 grudnia od południa do godz. 18. W weekendy, ze względu na świąteczne imprezy na Rynku, stoiska będą czynne dłużej - te z prezentami do godz. 19, a gastronomiczne do godz. 21.

Na stoiskach będzie można kupić biżuterię, ceramikę, antyki, ozdoby świąteczne, ręcznie robione świece, rękodzieło, pierniki, miody, wędliny i sery. Na miejscu będzie można także skosztować świątecznych potraw i uraczyć się grzanym winem.

6 grudnia o godz. 16 na Jarmarku będzie można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem w śnieżnej kuli. Porządku będą pilnować elfy cyrkowcy oraz Minionki. Na scenie wystąpią: Gwar, grupa taneczna  z gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury oraz Zespół GóralSKIego.

9 grudnia zaplanowano nowatorski pokaz LED i Cyr wheel show, wykorzystujący niezwykłe efekty świetlne oraz cyrkowe umiejętności akrobatów, wykonujących ewolucje na ogromnych obręczach. Kolędy i pastorałki wykonają uczniowie szkoły muzycznej.

10 grudnia scenę opanują młodzi tancerze. Zaplanowano też kolorowe i magiczne chemiczne show. Na deser wystąpi finalistka „Mam talent”, mistrzyni hula-hoop oraz kobieta guma. Wieczór zakończy koncert świątecznych utworów w wykonaniu zespołu Gospel Sound.

16 grudnia na rynku wystawiony zostanie interaktywny spektakl „Renifer i Bałwanek atakują Gliwice”. Tego i następnego dnia na rynku będzie można też przenieść się do świata filmu i na własnej skórze poczuć pęd huraganu i ulewny deszcz w siedmiowymiarowym kinie. Po mocnych filmowych wrażeniach będzie można spróbować sił na symulatorach sportów zimowych.

17 grudnia gliwickim rynkiem zawładnie iluzjonista Tomasz Vinici. O godz. 18.20 na scenie nastąpi uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Na zakończenie zaplanowano koncert Katarzyny Dereń, Arka Kłusowskiego, Małgorzaty Nakoniecznej i Ernesta Staniaszka, uczestników programu „The Voice of Poland” .

Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia