Manufaktura Mikołaja z fontanną i kinem

wtorek 5 grudnia 2017
Kiedy: 
  • piątek 8 grudnia 2017
Gdzie: Sosnowiec
Kącik, w którym można napisać i wysłać list do świętego Mikołaja, punkt malowania bombek i zdobienia pierników, czekoladowa fontanna i wiele innych atrakcji czekać będą na dzieci w Manufakturze Świętego Mikołaja, na którą na kilka godzin zmieni się Urząd Miejski w Sosnowcu.

Budynek Urzędu Miejskiego stanie się Manufakturą Świętego Mikołaja 8 grudnia w godz. od 14 do 19. W budynku wydzielony zostanie kącik, w którym dzieci będą pisać listy do Mikołaja, aby w święta pod choinką znaleźć wymarzone prezenty. Listy będzie można napisać na specjalnych drukach i podstemplować magiczną pieczęcią. Oprócz tego zaplanowano warsztaty malowania bombek, zdobienia pierników, zajęcia plastyczne, zabawy z krzywymi zwierciadłami, malowanie buziek oraz animacje, gry i zabawy, takie jak rozbrajanie świątecznej bomby. Na łasuchów czekać będzie czekoladowa fontanna.

Sala sesyjna, w której zazwyczaj obradują radni, zmieni się w kino w klimacie świątecznym, a w sali 221 na pierwszym piętrze pojawi się stajnia Mikołaja, gdzie magiczne zwierzaki szykować się będą do pomocy świętemu.

Oczywiście, nie zabraknie najważniejszej osoby, czyli Świętego Mikołaja, który będzie miał ze sobą niespodzianki. Wśród gości znajdą się też popularni youtuberzy: Stuu, Marcin Dubiel i Adam Zdrójkowski

Atrakcje czekać będą także na parkingu przed urzędem, gdzie wyrośnie mikołajkowe miasteczko z lodowiskiem, na którego tafli na dzieci czekać będzie bałwanek. Na parkingu ustawiona zostanie wielka kula śnieżna, do której będzie można wejść, a także świąteczna karuzela i kolejka. Nie zabraknie także pokazów tanecznych. Zaplanowano również świąteczny kulig, który będzie jeździł po alei Zwycięstwa.

Kulminacją wydarzenia o godz. 16 będzie uroczyste zapalenie światełek na miejskiej choince, któremu będzie towarzyszył występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz najmłodszych sosnowiczan.

Zeszłoroczna edycja imprezy okazała się wielkim hitem i przyciągnęła przed urząd setki mieszkańców całego regionu. - Poprzednia edycja była strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki były przeszczęśliwe, ale prawdę mówiąc, widziałem także tych nieco starszych, którzy bawili się wyśmienicie - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobnymi upominkami. O wiele większym wyzwaniem jest Boże Narodzenie, kiedy pod choinką każdy oczekuje konkretnych prezentów. Sporządziliśmy listę tych najciekawszych. Wśród naszych propozycji są wyłącznie najwyższej jakości, niebanalne polskie produkty: zabawki, ubrania, gadżety, książki. Zobaczcie, jakie "perełki" znaleźliśmy.
 

Top 50 – najlepsze prezenty pod choinkę