Moc atrakcji, swojskie wyroby i niepowtarzalny klimat, czyli Jarmark na Nikiszu

czwartek 7 grudnia 2017
Kiedy: 
  • piątek 8 grudnia 2017 - niedziela 10 grudnia 2017
Gdzie: Katowice
Jubileuszowa 10. Edycja jarmarku rozpocznie się 8 grudnia i potrwa wyjątkowo 3 dni. Na imprezie zaprezentuje się ponad 230 wystawców. Ozdoby świąteczne, ceramika, przedmioty drewniane, biżuteria – to tylko niektóre wyroby, które będzie można u nich nabyć.

Poza wyrobami lokalnych artystów i twórców będzie można zakupić rękodzieło pochodzące także z innych regionów – z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Podhala, Podkarpacia, Mazowsza, Lubelszczyzny.

Zapowiada się także nie lada uczta dla smakoszy, dla których na Skwerze Zillmannów przygotowana zostanie specjalna strefa gastro. W tym roku będzie można zjeść i napić się aż w 17 punktach gastronomicznych, w tym w 3 lokalnych restauracjach i kawiarniach. Z okazji jubileuszu będzie można zakupić także specjalną, limitowaną serię jarmarkowych kubków z Porcelany Śląskiej i napić się w nich grzańca – bez którego niemożliwy jest przecież żaden świąteczny jarmark.

Tradycyjnie już nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które każdego dnia będą mogły przejechać się na karuzeli wiedeńskiej oraz w pociągu Świętego Mikołaja.

Poza tym każdego dnia organizatorzy zapraszają na atrakcje muzyczno-artystyczne:

Piątek 8 grudnia, godz. 14-20

O godz. 19 w Kościele św. Anny na otwarcie Jarmarku zagra legenda polskiej muzyki progresywnej i elektronicznej śląski muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor – Józef Skrzek.

Sobota 9 grudnia, godz. 11-20

O godz. 15 zapraszamy - zwłaszcza najmłodszych - na widowisko pn. „Pingwiny z zimowej krainy”. O godz. 17 będzie okazja do kolędowania razem z Christmas Friends Music Project.

Niedziela 10 grudnia, godz. 11-20

Od godz. 14 do samego wieczora Jarmarkowi towarzyszyć będzie scena, którą zainauguruje – jak co roku – Orkiestra Dęta KWK Wieczorek pod dyrekcją Andrzeja Pisarzowskiego. Tego dnia będzie można usłyszeć jeszcze sporo dobrej muzyki. O godz. 15.45 wystąpi zespół Aicha Magija. Jego założycielka Aicha znana jest m.in. z Must Be The Music" oraz "X Factor”. Bardzo trudna do muzycznego zaszufladkowania, chętnie sięga po różnorodne gatunki takie jak: Drum and Bass, poprze R'n'B, Pop i Rock. Kolejna artystka, którą o godz. 17 usłyszymy na scenie w Nikiszowcu to Barbara Broda-Malon. Laureatka wielu wyróżnień m.in. na festiwalach piosenki aktorskiej i artystycznej, wystąpi z repertuarem Anny Jantar i Ireny Jarockiej. Na finał imprezy o godz. 18.30 posłuchamy magicznych dźwięków muzyki tworzonej przez młodych artystów ze Śląska – zespół The Coals.

Wszystkie atrakcje w ramach wydarzenia są bezpłatne.

Z okazji Jarmarku zostanie uruchomiona specjalna bezpłatna linia autobusowa S1.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobnymi upominkami. O wiele większym wyzwaniem jest Boże Narodzenie, kiedy pod choinką każdy oczekuje konkretnych prezentów. Sporządziliśmy listę tych najciekawszych. Wśród naszych propozycji są wyłącznie najwyższej jakości, niebanalne polskie produkty: zabawki, ubrania, gadżety, książki. Zobaczcie, jakie "perełki" znaleźliśmy.
 

Top 50 – najlepsze prezenty pod choinkę