Palcem po mapie

czwartek 14 grudnia 2017
  • W sobotę, w ramach cyklu "Palcem po mapie" dzieci poznają kulturę amerykańską (fot. pixabay)
    W sobotę, w ramach cyklu "Palcem po mapie" dzieci poznają kulturę amerykańską (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 16 grudnia 2017 - niedziela 17 grudnia 2017
Gdzie: Sosnowiec
Przedświąteczne warsztaty kreatywne, teatrzyk z cyklu „Palcem po mapie” oraz animacje, które zapoznają maluchy z kulturą amerykańską – nadchodzący weekend 16 i 17 grudnia zapowiada się bardzo ciekawie.

W ramach cyklu „Palcem po mapie”, w sobotę 16 grudnia o godz. 14 mali goście Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec (ul. Zuzanny 20) będą mogli przenieść się do USA, gdzie poznają barwną kulturę amerykańską. Wszyscy chętni wezmą udział w multimedialnych quizach, grach sportowych czy karaoke, a we wszystkich zabawach będą obecne charakterystyczne przedmioty pochodzące z USA, czyli kapelusze kowbojskie, lassa czy pompony cheerleaderskie. Nie zabraknie typowo amerykańskich przekąsek, czyli popcornu, waty cukrowej, muffinów i brownie.

Po licznych aktywnościach, o godz. 17, dzieci obejrzą przedstawienie pt. „W poszukiwaniu świątecznej gwiazdy” i pomogą elfom i Świętemu Mikołajowi uratować święta Bożego Narodzenia. Widzowie będą kibicować bohaterom, a przy okazji nauczą się, jak ważna jest przyjaźń, a klimat świąt tworzą spotkania z najbliższymi, a nie prezenty.

W niedzielę 17 grudnia w godz. 11-17 maluchy samodzielnie wykonają oryginalne prace, które następnie zabiorą do domów lub wręczą najbliższym. Bazą do powstania prac będą szklane i styropianowe bombki oraz drewniane choinki, aniołki i dzwonki, które dzieci będą dekorować kolorowymi farbkami, mazakami czy błyszczącym brokatem. Blasku i koloru dodadzą naklejki z filcu i pianki, wstążeczki, kokardki, sznurki sizalowe czy rafia. Razem połączone elementy mogą dać zaskakujące efekty, ale niezbędna będzie bogata wyobraźnia!

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator.

 

Kategoria: Wydarzenia