Finał WOŚP na Stadionie Śląskim

piątek 12 stycznia 2018
  • 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia na Stadionie Śląskim w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
    26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia na Stadionie Śląskim w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 14 stycznia 2018
Gdzie: Chorzów
Występ Sióstr Wajs, prezentacja samochodów rajdowych i pojazdów wojskowych, koncert Miuosha i grupy NeuOberschlesien, a na zakończenie pokaz sztucznych ogni – na takie atrakcje można liczyć podczas finału WOŚP, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W niedzielę 14 stycznia na Placu Europejskim (brama nr 4) stanie scena, a uczestnicy wydarzenia za datek do puszki z serduszkiem, będą mogli wejść na trybuny. Koncerty rozpoczną się o godz. 14 występem Sióstr Wajs i Stonogi znanych najmłodszym widzom, a gwiazdami wieczoru będą Miuosh (godz. 18.50) i NeuOberschlesien (godz. 17.30). Wielkiemu finałowi w Chorzowie towarzyszyć będą wydarzenia sportowe: m.in. Bieg z Sercem (godz. 10-12.30) i maratony zumby oraz crossfit (godz. 14-18) na obiektach Stadionu Śląskiego.

Ponadto będzie można zrobić sobie zdjęcie w samochodach rajdowych lub wsiąść do symulatora dachowania (godz. 14-20), a także spróbować pyszności przygotowane przez foodtrucki. Osoby, które będą miały chęć na wojskową grochówkę, powinny udać się na parking przed Stadionem, gdzie stacjonować będą pojazdy z Muzeum Techniki Wojskowej. Chętni oddać krew będą mogli to zrobić w godz. 13-17 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice.

Zanim rozbłyśnie Światełko do Nieba, które będzie miało dość spektakularny wymiar w postaci sztucznych ogni, na scenie zaprezentuje się Nam-Tara Fire&Pyro Performance - Teatr Ognia (godz. 19.50) ze swoim pokazem.

W tym roku Orkiestra zagra na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Do wielkiego święta przyłączą się więc także mali pacjenci z Zespołu Szpitali Miejskich – na oddziałach przy ul. Truchana zorganizowane zostaną animacje, gry i zabawy.

W ubiegłym roku w Chorzowie kwestowało ponad 200 wolontariuszy WOŚP, którym udało się zebrać ponad 100 tys. zł. Czy ta kwota zostanie pobita w tym roku? To zależy od Nas wszystkich!

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Parku Śląskiego lub na stronie wydarzenia na Facebooku.

Kategoria: Wydarzenia