Babcia na jabłoni i Dziadkowie od A do Z

czwartek 18 stycznia 2018
Kiedy: 
  • niedziela 21 stycznia 2018
Gdzie: Katowice
Najpierw przedstawienie pt. „Babcia na jabłoni” z efektami multimedialnymi, potem wspólne czytanie zabawnych, a momentami wzruszających książek pt. „Babcie od A do Z” i „Dziadkowie od A do Z” – tak zapowiada się Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Ateneum.

W niedzielę 21 stycznia o godz. 16 rozpocznie się przedstawienie „Babcia na jabłoni”. To adaptacja znanej powieści austriackiej pisarki Miry Lobe. Bohaterem sztuki jest Jędrek, chłopiec, który ma wprawdzie troskliwych rodziców, rodzeństwo i kolegów, nie ma jednak babci... Jest to historia o spełnianiu marzeń, o tym, że może zdarzyć się wszystko, czego zapragniemy. Przedstawienie rozgrywa się w trzech planach - aktorski i lalkowy wzbogacono efektownymi, dynamicznymi projekcjami multimedialnymi.

Po spektaklu na wspólną zabawę z babciami i dziadkami zaprasza Wydawnictwo Debit, które właśnie opublikowało niezwykłe książki-albumy: „Babcie od A do Z” oraz „Dziadkowie od A do Z”. To wyjątkowe publikacje, prezentujące kilkadziesiąt typów babć i dziadków, w świetny i zabawny sposób opisanych, jak również pięknie zilustrowanych przez autorkę.  Więcej o tych książkach przeczytacie w naszej recenzji.

Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Ateneum (ul. Św. Jana 10, Katowice), 21 stycznia o godz. 16. Skierowane jest do dzieci od lat 5. Wstęp kosztuje 22 zł. Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie pod numerem tel. 32 253 77 79.

Kategoria: Wydarzenia