Zrób z dzieckiem maskę karnawałową

wtorek 23 stycznia 2018
  • Podczas warsztatów karnawałowych dzieci ozdobią utwardzone szablony masek (fot. mat. C.H. Auchan)
    Podczas warsztatów karnawałowych dzieci ozdobią utwardzone szablony masek (fot. mat. C.H. Auchan)
Kiedy: 
  • sobota 27 stycznia 2018
Gdzie: Gliwice
Udana zabawa karnawałowa nie obędzie się bez barwnych strojów i masek, które łatwo wykonać samodzielnie. W sobotę 27 stycznia będzie ku temu okazja – bezpłatne warsztaty kreatywne odbędą się w C.H. Auchan w Gliwicach i Bielsku-Białej.

Polski karnawał nie jest tak hucznie obchodzony, jak ten w Brazylii, jednak nie może na nim zabraknąć kolorowych i oryginalnych masek, które uświetnią każdą zabawę. Choć maski z różnych krajów znacznie różnią się od siebie, to na żadnej nie brakuje błyszczących elementów, piórek i kolorowych ozdób. Na warsztatach kreatywnych w Centrum Handlowym Auchan Gliwice i Bielsko-Biała maluchy będą miały okazję samodzielnie wykonać kolorowe maski, które przydadzą się podczas karnawałowych zabaw.

Bazą do powstania prac będą utwardzone szablony masek w różnych kształtach, przykładowo małpki, misia, kota i wielu innych, które następnie będą malowane farbą i dekorowane. Maluchy będą mieć do dyspozycji różnokolorowy brokat i cekiny, klej, dodatki pasmanteryjne oraz barwne piórka. Dzieci mogą zostać pod opieką organizatora zajęć, ale jeśli rodzice chcą, mogą się do tej pracy twórczej przyłączyć.

Dodatkową atrakcją będzie część edukacyjna spotkania – prowadzący będą opowiadać dzieciom o ciekawostkach związanych z karnawałem i zwyczajach z różnych części świata.

Karnawałowe warsztaty kreatywne odbędą się 27 stycznia w Centrum Handlowym Auchan w Gliwicach i Bielsku-Białej. Zajęcia będą prowadzone od godz. 11 do 17.

Wstęp wolny!

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Stroje karnawałowe przesłane przez czytelników Silesia Dzieci (fot. archiwum rodzinne Bartłomieja / Madzi)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłane nam zdjęcia. Na zdjęcia finalistów możecie głosować na naszym Facebook'u do poniedziałku 15 lutego.

Na powyższych fotografiach finaliści wytypowani przez redakcję: Bartłomiej przebrany za księdza oraz Madzia jako Pani Lato. Przebranie Bartłomieja zaskoczyło nas pomysłowością, a strój Madzi przypomniał jak bardzo tęsknimy za słoneczną porą roku.

Karnawałowe stylizacje naszych czytelników [zdjęcia]