Eksperci teatralni poszukiwani

wtorek 30 stycznia 2018
  • Dzięki warsztatom dzieci będą współtwórcami sztuki teatralnej (fot. Bartłomiej Bit)
    Dzięki warsztatom dzieci będą współtwórcami sztuki teatralnej (fot. Bartłomiej Bit)
Kiedy: 
  • wtorek 6 lutego 2018
  • środa 7 lutego 2018
  • czwartek 8 lutego 2018
Gdzie: Sosnowiec
Jak wygląda wróg, czy jest blisko czy daleko, jak się zachowujemy w jego obecności i co możemy zrobić, żeby się go nie bać? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą uczestnicy warsztatów w Teatrze Zagłębia. Na ich podstawie powstanie wyjątkowa sztuka.
Teatr Zagłębia zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na warsztaty z twórcami i aktorami przedstawienia „Wróg – instrukcja obsługi”, którego premiera zaplanowana jest na marzec.
 
- Mamy poczucie, że w naszym krajobrazie jest coraz więcej okopów i wzajemnej wrogości. Dlatego rozpoczęliśmy eksperyment – chcemy stworzyć instrukcję obsługi wroga, znaleźć przepis na to, jak go rozbroić, jak wyjść z okopu i szukać porozumienia.  Problem polega na tym, że jako dorośli nie radzimy sobie z tym, sami zacietrzewiamy się w postawie wrogości i potrzebujemy pomocy tych, którzy na co dzień nie są pytani o zdanie – mówi Justyna Sobczyk, reżyserka „Wroga – instrukcji obsługi”.
 
Efekty wspólnych badań widzowie będą mogli zobaczyć na scenie już 10 i 11 marca w przedstawieniu „Wróg – instrukcja obsługi”. Udział w Laboratorium Wroga jest bezpłatny, jedna osoba może uczestniczyć w jednym dniu warsztatów. Zajęcia odbywają się w godz. 10-12. Zapisy na przyjmuje Biuro Obsługi Widzów: 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl.
 
Kategoria: Wydarzenia