Ostatnia premiera w Planetarium Śląskim. Potem dwa lata przerwy.

środa 31 stycznia 2018
  • Wizyta w planetarium to wspaniała okazja przybliżenia dzieciom kosmicznych tajemnic (fot. mat. Planetarium Śląskiego)
    Wizyta w planetarium to wspaniała okazja przybliżenia dzieciom kosmicznych tajemnic (fot. mat. Planetarium Śląskiego)
Kiedy: 
  • sobota 3 lutego 2018
Gdzie: Chorzów
Widowisko „Przy Ulicy Astronomów” to niezwykły seans, który Planetarium Śląskie przygotowało z myślą o najmłodszych widzach. Będzie to nie tylko pierwsze widowisko ze specjalnie skomponowaną ścieżką dźwiękową, ale i ostatnie prezentowane przed wielką modernizacją placówki.

Premiera seansu „Przy Ulicy Astronomów” odbędzie się 3 lutego o godz. 11. Przy tytułowej ulicy mieszkają badacze nocnego nieba, którzy chętnie podzielą z się z dziećmi swoją wiedzą i odpowiedzą m.in. na pytania: czym są gwiazdozbiory? Jak z bliska wyglądają planety? Gdzie szukać Gwiazdy Polarnej? W seansie pojawią się także piosenki. - Przez wiele lat prezentowaliśmy seans pt. „Światełka na niebie”. Początkowo chcieliśmy go tylko zaktualizować i trochę unowocześnić, ale szybko okazało się, że lepiej będzie napisać cały scenariusz od nowa. I tak wpadliśmy na pomysł, by zabrać naszych najmłodszych widzów w to niezwykłe miejsce i dodać do seansu piosenki – mówi Stefan Janta, wicedyrektor Planetarium Śląskiego i współautor seansu.

Muzykę do wierszy Wandy Chotomskiej, pochodzących z książki „Dzieci Pana Astronoma”, napisał twórca muzyki filmowej Grzegorz Seweryn, który do projektu zaprosił aktorów z województwa śląskiego. To pierwszy seans w Planetarium Śląskim ze ścieżką dźwiękową w całości skomponowaną na potrzeby konkretnego widowiska. Jednocześnie będzie to ostatnia premiera przed planowaną modernizacją obiektu, która rozpocznie się w czerwcu i zakończy pod koniec 2020 roku.

Bilety normalne kosztują 12 zł, ulgowe 6 zł, a rodzinne dla maksymalnie czterech osób - 30 zł. Terminy kolejnych seansów znaleźć można na stronie planetariu.edu.pl.

Kategoria: Wydarzenia