Kolorowa chemia, rycerze Jedi i drambuka dla małych studentów

czwartek 1 lutego 2018
  • Mali odkrywcy ze zdumieniem poznają kolejne tajemnicze otaczającego świata (fot. UM w Będzinie)
    Mali odkrywcy ze zdumieniem poznają kolejne tajemnicze otaczającego świata (fot. UM w Będzinie)
Kiedy: 
  • sobota 10 marca 2018
Gdzie: Będzin
Będzińska Akademia Małego Odkrywcy rozpoczyna rekrutację dzieci w wieku od 7 do 12 lat, chętnych do udziału w bezpłatnych zajęciach naukowych.
BAMO powstała trzy lata temu z inicjatywy władz Będzina. Od początku zajęcia cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, a żeby zakwalifikować się do udziału w nich, trzeba się spieszyć, bo chętnych jest zawsze więcej, niż miejsc. 12 lutego rozpocznie się rekrutacja na kolejny semestr.
 
Zajęcia odbywają się w Urzędzie Miejskim, w jedną lub dwie soboty w miesiącu. Pierwsze zajęcia w tym semestrze, pod hasłem kolorowa chemia, odbędą się 17 lutego i poprowadzą je absolwenci chemii i biologii Uniwersytetu Śląskiego. Podczas kolejnych zajęć, 10 marca, dzieci dowiedzą się, jak dbać o swój kręgosłup poprzez właściwie siedzenie przed komputerem, prawidłowe noszenie plecaka oraz przybieranie odpowiedniej pozycji przy wiązaniu sznurowadeł. Podczas kolejnych zajęć w semestrze dzieci poznają różnice między kwasami a zasadami, zbudują kosmiczny rurociąg wcielając się rycerzy Jedi, poznają właściwości dwutlenku węgla, nauczą się techniki scrapbookingu i tańca locking dance. Zaplanowano również zajęcia z rytmiki, podczas których młodzi studenci wykorzystają takie instrumenty, jak bębny, wiadra, cajon, drambuka, cow bell i grzechotki.
 
Zapisy przyjmowane są w Urzędzie Miejskim w Będzinie, przy ul. 11 Listopada 20 w pokoju 117, w godz. od 8 do 14 oraz telefonicznie (32) 267 91 85.
 
Kategoria: Wydarzenia