Lalki zagoszczą w Muzeum Śląskim

czwartek 8 lutego 2018
  • Twórczość Jadwigi Mydlarskiej-Kowal zrewolucjonizowała polską scenę lalkarską (fot. mat. Muzeum Śląskie)
    Twórczość Jadwigi Mydlarskiej-Kowal zrewolucjonizowała polską scenę lalkarską (fot. mat. Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • piątek 9 lutego 2018 - niedziela 22 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice
Teatr to nie tylko aktorzy – to również lalki, które pojawiają się w wielu spektaklach. W Muzeum Śląskim rozpoczyna się właśnie wystawa, która przedstawia dorobek Jadwigi Mydlarskiej-Kowal – artystki, która zreformowała polską scenę lalkową.
Projektowała stroje, rysowała, zajmowała się scenografią zarówno w teatrach lalkowych, jak i dramatycznych – bohaterka wystawy „Świadomość lalki. Teatr form Jadwigi Mydlarskiej-Kowal” umiejętnie łączyła świat lalek ze światem aktorskim, tworząc nowoczesną hybrydę zmieniającą się zależnie od okoliczności i potrzeb. Na wystawie, podzielonej na dwie przestrzenie, można będzie zapoznać się najważniejszymi dziełami Mydlarskiej-Kowal w obu tak ważnych dla niej sferach: lalkowej i teatralnej. Ekspozycje prezentują również eksperymenty twórcze, wizje stojące za poszczególnymi projektami oraz motywy, jakimi się kierowała.
 
Wernisaż wystawy odbędzie się 9 lutego o godz. 18 w Muzeum Śląskim, przy ul T. Dobrowoslkiego 1 w Katowicach. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 22 kwietnia.
 
Kategoria: Wydarzenia