Dzieci zrobią mapę dziejów Gliwic

piątek 9 lutego 2018
  • Tym razem Mali Muzealnicy wybiorą się w podróż wehikułem czasu (fot. mat. organizatora)
    Tym razem Mali Muzealnicy wybiorą się w podróż wehikułem czasu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 17 lutego 2018
Gdzie: Gliwice
Historia pozwala nam odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, że jesteśmy teraz w miejscu, w którym jesteśmy. A także - kim jesteśmy, jaka jest nasza tożsamość, korzenie i ród.
Historyk podróżuje w czasie. Właśnie w taką podróż wybiorą się uczestnicy kolejnego spotkania w ramach cyklu „Mały muzealnik”, przygotowanego przez Muzeum w Gliwicach. Podczas zajęć zatytułowanych „Ci, którzy opracowują mapę dziejów” najmłodsi dowiedzą się, kiedy skończyła się prehistoria, a zaczęła historia, poznają najsławniejszych historyków starożytności: Herodota i Diodora, a także pierwszych kronikarzy i historyków państwa polskiego: Gala Anonima, Wincentego Kadłubka i Jana Długosza. Będą mieli okazję lepiej przyjrzeć się także postaci Benno Nietschego, autora imponującej „Historii miasta Gliwice”. Nikt po nim nie napisał tak obszernej syntezy dziejów tego miasta.  
 
W części warsztatowej najmłodsi wcielą się w rolę kronikarzy, mając do dyspozycji obsadki, stalówki i inkaust. Wspólnie przygotują także mapę ważnych wydarzeń z dziejów Gliwic.
Zajęcia dla dzieci od lat 5 do 9 odbędą się 17 lutego w Willi Caro o godz. 11 i 13. Udziału kosztuje złotówkę od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne są zapisy pod numerem telefonu: 783 560 006. 
 
Kategoria: Wydarzenia