Wyprawa w nanoprzyszłość

czwartek 15 lutego 2018
  • Nanoświat jest dużo bliżej, niż nam się wydaje (fot. mat. organizatora)
    Nanoświat jest dużo bliżej, niż nam się wydaje (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 15 lutego 2018 - czwartek 26 kwietnia 2018
Gdzie: Bytom
Samoodkażające się ubrania, odporne na działanie ognia i rozdarcia kombinezony, materiały i lakiery zabezpieczające samochody przed uszkodzeniem – to nie śpiew przyszłości, a nanotechnologia. Więcej o tej wyjątkowej gałęzi nauki opowiada najnowsza wystawa Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

„Witamy w nanoświecie” to wystawa niezwykła. Po pierwsze, przybliża zagadnienia związane z nanotechnologiami i odkrywa przed zwiedzającymi świat atomów i cząsteczek. Po drugie, wiedzę o nowych technologiach i badaniach naukowych przybliża w bardzo przyjazny sposób – za pomocą interaktywnych stanowisk wykonanych przez młodzież uczestniczącą w międzynarodowym programie Irresistible. Wystawa promuje odpowiedzialne badania naukowe i pozwala zrozumieć świat wokół nas.

Wystawa potrwa od 15 lutego do 26 kwietnia. 18 lutego zorganizowana zostanie Nanoniedziela, podczas której od godz. 14 na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji. Wystawę oglądać można w gmachu głównym Muzeum Górnośląskiego, przy pl. Jana III Sobieskiego 2 w Bytomiu. Szczegóły na stronie internetowej Muzeum

Kategoria: Wydarzenia