Kukuryku na patyku

czwartek 22 lutego 2018
  • Spektakl to wyjątkowa opowieść o wartości, jaką niesie przyjaźń (fot. mat.organizatora)
    Spektakl to wyjątkowa opowieść o wartości, jaką niesie przyjaźń (fot. mat.organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 17 marca 2018
Gdzie: Tychy
W marcu w Teatrze Małym gościnnie pojawi się katowicki Teatr Lalki i Aktora Ateneum. A przedstawienie, jakie zaprezentuje młodym widzom, choć chwilami zabawne i beztroskie, niesie ze sobą bardzo ważny morał.
Spektakl „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” przedstawia perypetie dwójki przyjaciół, wśród których pojawia się nagle „ten trzeci”. Ich uporządkowane życie i relacje nagle stają na głwoie, a wszystko co do tej pory znali, traci dotychczasowy sens. Kiedy do głównych bohaterów dołącza Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje się mu ich poróżnić, wykorzystać naiwność, a w końcu obu ich „wyprowadzić w pole”. Przygoda, będąca dotkliwą nauczką sprawi, że przyjaciele nie tylko docenią wartość swoich relacji, ale i samodzielnej refleksji, która pomaga zachować zdrowy dystans, odróżnić prawdę czy dobre intencje od złych.
 
Spektakl oglądać można 17 marca o godz. 16 w Teatrze Małym w Tychach, przy ul. ks. kard. Hlonda 1. Szczegóły na stronie teatru
Kategoria: Wydarzenia