Epoka lodowcowa w Gliwicach

wtorek 13 marca 2018
  • Wystawa przeniesie uczestników w świat najmroźniejszych zakątków naszego globu (fot. mat. organizatora)
    Wystawa przeniesie uczestników w świat najmroźniejszych zakątków naszego globu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 1 marca 2018 - sobota 17 marca 2018
Gdzie: Gliwice
Okazuje się, że siarczyste mrozy to tylko początek – do Gliwic nadciąga epoka lodowcowa! Wystawę o takiej właśnie tematyce będzie można zwiedzać w Centrum Handlowym Forum do 17 marca.

Interaktywna ekspozycja wprowadzi wszystkich chętnych do mroźnego świata Arktyki. Będzie można dowiedzieć się m.in. co to jest zorza polarna, jak zbudować igloo, z czego składa się strój Eskimosa w co bawią się eskimoskie dzieci i jakie zwierzęta zamieszkują najmroźniejsze rejony świata.

Ponadto każdy młody uczestnik będzie mógł przy właściwym stanowisku zbudować/udekorować igloo, a także stworzyć swoje własne eskimoskie arcydzieło, które zabierze ze sobą. Dzieci będą miały również okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na specjalnie stworzonym lodowym tronie. Wśród przygotowanych atrakcji znajdzie się także igloo z efektem zorzy polarnej i lodowymi skamielinami, magiczny przerębel, ogromną lodową rzeźbę, niedźwiedzia polarnego i arktyczne pingwiny.

Udział w wystawie jest bezpłatny. Ekspozycja dotępna jest na terenie Centrum Handlowego Forum w Gliwicach, przy ul. Lipowej 1 w godzinach otwarcia Centrum.

 

Kategoria: Wydarzenia