Weekend na Zamku

czwartek 8 marca 2018
  • Wśród weekendowych propozycji i dzieci i dorośli znajdą coś dla siebie (fot. mat. organizatora)
    Wśród weekendowych propozycji i dzieci i dorośli znajdą coś dla siebie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 10 marca 2018 - niedziela 11 marca 2018
Gdzie: Sosnowiec
Najbliższy weekend zapowiada się bardzo intensywnie. W wielu instytucjach przygotowanych będzie sporo atrakcji za pół ceny, ale sosnowiecki Zamek Sielecki idzie o krok dalej i zaprasza na liczne bezpłatne wydarzenia.

Na sobotę, 10 marca, zaplanowane zostało zwiedzanie wystaw: dedykowanej dzieciom „Tradycje Świąt Wielkiej Nocy" oraz przeznaczonej dla nieco starszych odbiorców ekspozycji dzieł Jarosława Modzelewskiego  „Oglądając świat – maluję". O godz. 17 odbędzie się również kuratorskie oprowadzanie po wystawie z historykiem sztuki Małgorzatą Malinowską-Klimek. Wstęp na obie wystawy jest bezpłatny. 

W niedzielę, 11 marca, artystyczne zajęcia czekają na wszystkie dzieci -  o godz. 16 rozpoczną się warsztaty „Zamkowe puzzle",  które poprowadzą Monika Kempara - historyk i Monika Pawlas-Polańska - artysta-plastyk. Udział w warsztatach to koszt 5 zł, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 266 38 42. Darmowe będzie natomiast prowadzone równolegle do warsztatów spotkanie dla rodziców – jego temat to „O zamku przy kawie", a prowadzącym będzie Rafał Bryła.

Wszystkie atrakcje czekają w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki, przy ul. Zamkowej 2 w Sosnowcu.

 

Kategoria: Wydarzenia