Od złomu do dzieł sztuki - zobaczcie niezwykłą wystawę

piątek 23 marca 2018
  • Okazuje się, że ze starych, samochodowych części, mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki (fot. mat. organizatora)
    Okazuje się, że ze starych, samochodowych części, mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 23 marca 2018 - piątek 31 sierpnia 2018
Gdzie: Gliwice
Minionki, Pumba, Gumisie, Hulk, a także motocykle i futurystyczne samochody. Wszystko wykonane ze... złomu! W Gliwicach trwa wystawa Galeria Stalowych Figur, prezentująca niezwykłe rzeźby stworzone m.in. z zezłomowanych części samochodów.
Kolekcja, którą można oglądać w Europie Centralnej to przykład współczesnego pop-artu. Pomysłodawcą jest Polak - Mariusz „Jose” Olejnik, właściciel pruszkowskiego „Skupu Złomu przy Czołgu”, który sześć lat temu rozpoczął nietuzinkową twórczość. Dziś eksponaty są wykonywane przez 120 osób na całym świecie, wśród których są rzemieślnicy - artyści, którzy nie potrafią obsłużyć telefonu komórkowego czy komputera, ale na kamieniu używając palnika i młotka są w stanie odtworzyć każdą twarz na podstawie otrzymanej fotografii.
 
Wystawa będzie otwarta od 17 marca do 31 sierpnia w lokalu parku handlowego Europa Centralna, przy ul. Pszczyńska 315 w Gliwicach. Ekspozycję można zwiedzać 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku od 10 do 18, w soboty od 10 do 20, w niedziele (również wolne od handlu) od 10 do 18. Wstęp na wystawę będzie biletowany.
 
 
Kategoria: Wydarzenia