Budzimy Redena

piątek 23 marca 2018
  • Każdy mieszkaniec Chorzowa może zaprojektować strój, w jaki przyodziany zostanie hrabia Reden (fot. pixabay)
    Każdy mieszkaniec Chorzowa może zaprojektować strój, w jaki przyodziany zostanie hrabia Reden (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • piątek 13 kwietnia 2018
Gdzie: Chorzów
Nadeszła wiosna i warto, by hrabia Reden odział się stosownie do tej pory roku. Jakie kolory, wzory i kroje są modne w tym sezonie? Podpowiedzą chorzowianie, projektując strój lub zestaw dodatków, w których pomnik hrabiego godnie powita wiosnę.
Stojący na Placu Hutników w Chorzowie pomnik przemysłowca zostanie odziany 13 kwietnia o godz. 15 podczas imprezy „Budzimy Redena” organizowanej w ramach projektu CUMA. Wiosennego wyglądu nabierze nie tylko hrabia, ale i cały plac. Podczas wydarzenia zaplanowano wspólne sadzenie kwiatów, ozdabianie ławek i alejek oraz piknik z poczęstunkiem, energetyczną muzyka i animacjami dla dzieci. Celem akcji jest upiększenie i ożywienie Placu Hutników jeszcze przed jego rewitalizacją, która rozpocznie się niebawem i ma zostać ukończona do września 2019. 
 
W jakim stroju hrabia przywita wiosnę, zdecydują chorzowianie biorący udział w konkursie adresowanym zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Zadanie jest proste - wystarczy w dowolnej technice zaprojektować strój lub zestaw dodatków dla Redena. Prace należy przesłać do 3 kwietnia na adres koczubik_j@chorzow.eu lub przekazać do Biura Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego przy chorzowskim rynku.
Kategoria: Wydarzenia