Inny niż wszystkie - rodzinny festiwal mody i dizajnu dziecięcego

poniedziałek 9 kwietnia 2018
 • Połączyliśmy siły z Silesia Bazaar i wspólnie tworzymy tegoroczną, wiosenną odsłonę Silesia Bazaar Kids
  Połączyliśmy siły z Silesia Bazaar i wspólnie tworzymy tegoroczną, wiosenną odsłonę Silesia Bazaar Kids
 • Silesia Bazaar Kids to przede wszystkim okazja, by kupić nietuzinkowe produkty od polskich producentów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Silesia Bazaar Kids to przede wszystkim okazja, by kupić nietuzinkowe produkty od polskich producentów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Poprzednie edycje Silesia Bazaar Kids przyciągnęły tysiące rodziców z woj. śląskiego (fot. mat. organizatora)
  Poprzednie edycje Silesia Bazaar Kids przyciągnęły tysiące rodziców z woj. śląskiego (fot. mat. organizatora)
 • Podczas Silesia Bazaar Kids vol. 6 dzieci będą mogły liczyć na szereg atrakcji - pokazów, warsztatów, spotkań (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
  Podczas Silesia Bazaar Kids vol. 6 dzieci będą mogły liczyć na szereg atrakcji - pokazów, warsztatów, spotkań (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
 • Tito, finalista 1. edycji programu You Can Dance, poprowadzi warsztaty taneczne z których dochód przeznaczony będzie na rzecz centrum opieki dziennej i hospicjum dla dzieci "Świetlikowo" (fot. Marcin Wróbel)
  Tito, finalista 1. edycji programu You Can Dance, poprowadzi warsztaty taneczne z których dochód przeznaczony będzie na rzecz centrum opieki dziennej i hospicjum dla dzieci "Świetlikowo" (fot. Marcin Wróbel)
 • Giganci Programowania pokażą dzieciom, jak zaprogramować gry i jak zamienić zwykłe jabłko w myszkę, a banana w klawiaturę (fot. mat. Gigantów Programowania)
  Giganci Programowania pokażą dzieciom, jak zaprogramować gry i jak zamienić zwykłe jabłko w myszkę, a banana w klawiaturę (fot. mat. Gigantów Programowania)
 • Szkoła języka angielskiego Helen Doron poprowadzi ciekawe warsztaty pełne piosenek, filmów i gier po angielsku (fot. mat. Helen Doron)
  Szkoła języka angielskiego Helen Doron poprowadzi ciekawe warsztaty pełne piosenek, filmów i gier po angielsku (fot. mat. Helen Doron)
 • Specjaliści z LuckyMind.pl poprowadzą warsztaty technik pamięciowych "Umysł jak Ferrari" (fot. mat. LuckyMind.pl)
  Specjaliści z LuckyMind.pl poprowadzą warsztaty technik pamięciowych "Umysł jak Ferrari" (fot. mat. LuckyMind.pl)
 • Symfonia Szycia zorganizuje warsztaty krawieckie, podczas których dzieci zrealizują swoje pierwsze projekty (fot. mat. organizatora)
  Symfonia Szycia zorganizuje warsztaty krawieckie, podczas których dzieci zrealizują swoje pierwsze projekty (fot. mat. organizatora)
 • O najmłodsze szkraby zadba m.in. Edukido (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  O najmłodsze szkraby zadba m.in. Edukido (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Silesia Bazaar Kids to przede wszystkim okazja, by kupić nietuzinkowe produkty od polskich producentów (fot. mat. organizatora)
  Silesia Bazaar Kids to przede wszystkim okazja, by kupić nietuzinkowe produkty od polskich producentów (fot. mat. organizatora)
 • Poprzednie edycje Silesia Bazaar Kids przyciągnęły tysiące rodziców z woj. śląskiego (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Poprzednie edycje Silesia Bazaar Kids przyciągnęły tysiące rodziców z woj. śląskiego (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Targi Silesia Bazaar Kids to moc niebanalnych, ręcznie robionych produktow, których próżno szukać w marketach (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Targi Silesia Bazaar Kids to moc niebanalnych, ręcznie robionych produktow, których próżno szukać w marketach (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Na targach będzie można kupić ozdoby, poduszki i przytulanki wykonane przez osoby niepełnosprawne - uczestników Warsztatów Zajęciowych "Tęcza" w Gliwicach (fot. archiwum zdjęć na Fb "Tęczy")
  Na targach będzie można kupić ozdoby, poduszki i przytulanki wykonane przez osoby niepełnosprawne - uczestników Warsztatów Zajęciowych "Tęcza" w Gliwicach (fot. archiwum zdjęć na Fb "Tęczy")
 • Podczas 6. edycji Silesia Bazaar Kids będziemy wspierać dzieci potrzebujące, m.in. podopiecznych hospicjum "Świetlikowo" (fot. mat. hospicjum)
  Podczas 6. edycji Silesia Bazaar Kids będziemy wspierać dzieci potrzebujące, m.in. podopiecznych hospicjum "Świetlikowo" (fot. mat. hospicjum)
Kiedy: 
 • niedziela 15 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice
Od początku wspieraliśmy targi SILESIA BAZAAR Kids. Teraz zostaliśmy partnerem merytorycznym tego wydarzenia! Dzięki temu, oprócz niebanalnych polskich marek dziecięcych, będziecie mogli liczyć na moc atrakcji – pokazy, warsztaty, prelekcje, dużo przydatnej wiedzy i ciekawych spotkań. Zapraszamy na 6. edycję największego w regionie rodzinnego festiwalu mody i dizajnu.

W niedzielę 15 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach stanie ponad 100 stoisk nietuzinkowych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. (Jak było na poprzednich edycjach możecie sprawdzić tutaj, jakie marki odwiedzą MCK tym razem – tutaj). Program wydarzenia będzie obfitował w liczne działania skierowane do przyszłych, jak i obecnych rodziców, a także ich pociech. Będzie to prawdziwy festiwal świadomych rodzin.

ZGRANA RODZINA W KRAINIE CZARÓW   

Najmłodsi goście targów będą mieli możliwość wziąć udział w rozwijających kreatywność zajęciach z klockami LEGO, które poprowadzi Edukido, dla planszówkowych maniaków rajem będzie stanowisko Zgranej Rodziny – tak wielu najnowszych gier w jednym miejscu jeszcze nie było. Spotkanie z muzyką zapewni Prywatna Muzyczna Szkoła Podstawowa "Elementarz" i Fabryka Młodych Talentów „Pauza-art". O aspekt manualny zadba Symfonia Szycia, u której dzieci „zaszaleją” realizując na maszynach do szycia swoje pierwsze projekty, a o najmłodsze szkraby zatroszczy się Kraina Czarów – będzie basen z piłkami, dmuchana minizjeżdżalnia, malowanie twarzy i wiele zabaw.

UMYSŁ JAK FERRARI I JABŁKO ZAMIAST KLAWIATURY

Nie zapominamy o rozwoju intelektualnym najmłodszych i proponujemy warsztaty technik pamięciowych z LuckyMind.pl pt.„Umysł jak Ferrari”. Na stoisku Gigantów Programowania dzieci zaprogramują grę, a potem w nią zagrają, ale zamiast myszki i klawiatury użyją do tego celu… bananów i jabłek. Poznają też narzędzia służące do nauki programowania, takie jak: Scratch, App Inventor, Kodu, Alice 3D. Niewątpliwie nie lada gratką będą warsztaty taneczne z finalistą pierwszej edycji programu You Can Dance - Rafałem TITO Krylą. Dzieciaki, którym spodobają się te zajęcia, będą mogły zapisać się do szkoły Tito Dance Studio, prowadzonej przez Rafała (poniżej krótkie wideo z programu YCD). Na targach mody nie mogło zabraknąć międzynarodowej szkoły języka angielskiego Helen Doron, bo przecież wszyscy wiedzą, że „angielski jest teraz w modzie”. Specjaliści z katowickiej, tyskiej i chorzowskiej placówki zaproszą na warsztaty językowe pełne piosenek, filmów i gier w języku angielskim.

O SEKSUALNOŚCI DZIECI I MITACH ŻYWIENIOWYCH

Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia, wychowania czy bezpieczeństwa dzieci. Wioletta Przenniak-Cołta coach z LudzkiRodzic.pl zdradzi, co zrobić, by dziecko spokojnie przesypiało noce, opowie o tym, że system kar i nagród wcale nie jest taki dobry, jak się nam się wydaje. Podczas spotkania pojawi się też nurtujący wszystkich rodziców temat złości i tego jak sobie z nią radzić. Ewa Kostoń z NieWierzeWBociana.pl poruszy trudny temat seksualności dzieci. Będzie mowa o masturbacji dziecięcej i innych zachowaniach seksualnych, o czynnikach mogących zaburzyć rozwój psychoseksualny, o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie. Doula Katarzyna Franke zaprezentuje,  jakie są sposoby bezpiecznego noszenia dziecka w chuście, a także pomoże w doborze odpowiedniej. O tym co robić, by „niejadek zjadł obiadek” opowie dietetyk Ewelina Ozimek. Podpowie też, jakie są najczęstsze mity i błędy w diecie maluchów.

CIĘŻARÓWKI NA START

Ta edycja targów to także okazja dla przyszłych mam do skompletowania wyprawki – na stoiskach nie zabraknie kocyków, rożków, ubranek i kosmetyków dla niemowląt. O tym, co jeszcze będzie potrzebne po wyjściu ze szpitala, a także jakich formalności należy dopełnić , opowiedzą położne środowiskowo-rodzinne: Anna Wierzbicka i Danuta Przybyłko - ubiegłoroczna zdobywczyni pierwszego miejsca na Śląsku w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”. Z pewnością przyszłe mamy będą im wdzięczne za porady dot. przygotowania fizycznego i psychicznego – tak, aby poród przebiegał prawidłowo i jak najmniej boleśnie. Tematem pielęgnacji skóry podczas ciąży - jak zapobiegać pękającym naczynkom, powstawaniu żylaków i przetłuszczaniu włosów – zajmie się jedna z dwóch kosmetolożek na Górnym Śląsku ze stopniem doktora – Ewa Szmaj. Uczestniczki prelekcji będą mogły liczyć na niespodzianki, m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne w gabinecie pani doktor.

ODKRYJEMY NEUROTAJEMNICE I POWODY UZALEŻNIEŃ DZIECIĘCYCH

Neurotajemnice, czyli mózg dziecka, jak plac budowy – o co chodzi? O niebywałą chłonność małej głowy – o tym i możliwościach jego wykorzystania będzie mówić Ewa Bensz-Smagała z LuckyMind.pl. Psycholog Iwona Hildebrandt z Pracowni Badań Psychologicznych „Twój Balans” opowie o… dziecięcych uzależnieniach. Zaczyna się niewinnie: najpierw jedna bajka, potem druga… krótkie gry na komputerze przekształcają się w wielogodzinne seanse… najpierw syrop na wzmocnienie, a potem kolorowa drażetka od kolegi… Po prelekcji będzie czas na indywidualne konsultacje z panią psycholog. Jeżeli mowa o bezpieczeństwie dzieci, warto wspomnieć o warsztatach pt. „Nie pójdę z nieznajomym” dla maluchów w wieku 4-6 lat, które poprowadzi Ewa Kostoń z NieWierzeWBociana.pl

INTEGRACJA I POMOC

Szósta edycja SILESIA BAZAAR Kids będzie inna również z powodu programu wspierającego osoby niepełnosprawne i skierowanego do nich. Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Fundacji Różyczka będzie można kupić piękne ozdoby, poduszeczki i przytulanki wykonane przez uczestników warsztatów – osoby niepełnosprawne. Zorganizują one zajęcia plastyczne, do których zaproszą również dzieci niepełnosprawne, wspólnie stworzą piękną tęczę różnymi technikami. Udogodnienia architektoniczne, a także darmowe zaproszenia dla tych osób, z pewnością zachęcą do odwiedzenia festiwalu. Będziemy też wspierać w inny sposób dzieci potrzebujące - środki zebrane podczas  warsztatów tanecznych z uczestnikiem programu You Can Dance, Rafałem TITO Krylą, zostaną przekazane na rzecz centrum opieki dziennej i hospicjum dla dzieci Świetlikowo, z kolei fryzjer Szabelka Natural Cut Team pieniądze za usługi wykonywane podczas targów przekaże na rzecz Fundacji Iskierka. Dom Aniołów Stróżów, stały wystawca targów, zaangażuje dzieci w tworzenie przypinek. Środki zebrane na ich stoisku zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z ubogich rodzin z Katowic.

Festiwal odbędzie się 15 kwietnia w MCK w Katowicach w godz. 10-17. Wstęp: bilet normalny – 9 zł, bilet rodzinny (rodzice + dzieci lub dziadkowie + wnuki) – 15 zł, osoby do 15. r.ż. i po 65 r.ż., a także niepełnosprawne – wstęp darmowy.

Więcej informacji można uzyskać na stronie wydarzenia na Facebooku.

Partnerzy wydarzenia: BMW, Helen Doron, On Lemon. Partner merytoryczny: SilesiaDzieci.pl.

Kategoria: Wydarzenia