Sosnowiec zabrzmi muzyką

piątek 30 marca 2018
  • Dla dzieciaków pierwszy kontakt z prawdziwą orkiestrą może być nie lada przeżyciem (fot. mat. organizatora)
    Dla dzieciaków pierwszy kontakt z prawdziwą orkiestrą może być nie lada przeżyciem (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 2 kwietnia 2018 - niedziela 8 kwietnia 2018
Gdzie: Sosnowiec
Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się w Sosnowcu nad wyraz muzycznie. Wszystko za sprawą Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej, których XVII edycja rozpocznie się w wielkanocny poniedziałek. To świetna okazja do rodzinnej wyprawy w muzyczny świat.

Festiwal wpisał się na stałe w cykle corocznych, miejskich imprez. Głównym założeniem programowym festiwalu jest - co zresztą zostało ujęte w jego nazwie - prezentacja utworów muzycznych należących do szerokiego repertuaru największych sal koncertowych na świecie, czyli takich, które cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy. Zadaniem festiwalu jest także propagowanie utworów mniej znanych, często zapomnianych, które nie zdołały się jeszcze „przebić” do szerokiego grona odbiorców, a które zdaniem organizatorów zasługują na baczniejszą uwagę. 

Tegoroczną edycję Festiwalu rozpocznie koncert zatytułowany „Polskie przeboje wielkiego ekranu", które od godz. 19 zaprezentuje słuchaczom Warszawska Orkiestra Kameralna Impressione. Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Joachima przy ul. ks. J. Popiełuszki 46. Wstęp wolny. Szczegóły Festiwalu można znaleźć na stronie organizatora.

Kategoria: Wydarzenia