Oko w oko z sowami

poniedziałek 9 kwietnia 2018
  • Nocne obserwacje ptaków to nie lada gratka dla wszystkich małych ornitologów (fot.mat. organizatora)
    Nocne obserwacje ptaków to nie lada gratka dla wszystkich małych ornitologów (fot.mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 13 kwietnia 2018
Gdzie: Radzionków
Co to jest sowia wypluwka? Gdzie żyją sowy i jakie znaczenie było im kiedyś przypisywane? Czy i gdzie można obserwować te niezwykłe ptaki? Tego dowiedzą się młodzi miłośnicy ornitologii podczas Księżogórskiej Sowiej Nocy.

Księżogórska Sowia Noc jest wydarzeniem organizowanym wspólnie przez Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie oraz Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników. Jest przygotowywana z myślą o pasjonatach ptaków, ale wziąć w niej udział mogą wszyscy, którzy choć trochę lubią przyrodę i interesują się swoją okolicą. W programie zaplanowano prelekcje, pokazy i pogadanki, a także mini-konkursy z nagrodami oraz obserwacje wypluwek przez binokulary. Mile widziane są dzieci, dla których na ten wieczór przygotowano specjalną sowią strefę edukacyjno-artystyczną. Finałem będzie nocne wyjście w teren celem nasłuchiwania i obserwacji sów. Organizatorzy zapewniają gorące napoje i mały poczęstunek.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia od 18 do 22 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Rdzionkowie, przy ul. Jana Zejera. Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia