Zabawa taneczna z folklorem miejskim

piątek 27 kwietnia 2018
  • Dla muzyki wiek nie gra roli - i dorośli i dzieci chętnie poznają miejski folklor (fot. materiały Warszawskiego Duetu Sentymentalnego)
    Dla muzyki wiek nie gra roli - i dorośli i dzieci chętnie poznają miejski folklor (fot. materiały Warszawskiego Duetu Sentymentalnego)
Kiedy: 
  • piątek 27 kwietnia 2018
Gdzie: Tychy
Zamiast nowoczesnych bitów - klasyczne melodie. Zamiast dyskotekowego brzmienia - klimat przedwojennej Polski. Zamiast zamieszania i chaosu - atmosfera tańca, relaksu i dobrej zabawy. Tak niedzielne popołudnia spędzają wszyscy, którzy biorą udział w zabawach tanecznych organizowanych przez Muzeum Miejskie w Tychach.

Od stycznia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza mieszkańców miasta do siedziby Szkoły Podstawowej nr 3 w Tychach (ul. Wojska Polskiego 10) na tańce połączone z elementami nauki podstawowych kroków oraz zabawy taneczne. Każdorazowo spotkanie rozpoczyna się o godz. 15 i trwa do godz. 17. 

Gospodarzem spotkań jest Kapela Fedaków. To muzycy zafascynowani światem wiejskiej muzyki i energetycznego tańca ludowego, grający zarówno tańce śląskie, jak i te z różnych regionów Polski, a także muzykę mniejszości etnicznych. Na ich instrumentarium składają się między innymi bębenek, baraban, akordeon, cymbały, trąbka i skrzypce. 

Gościem specjalnym kwietniowych warsztatów będzie Warszawski Duet Sentymentalny, czyli Gabriela Mościcka i Grzegorz Domański. To para młodych ludzi zafascynowanych tradycją. Grając wspólnie przenoszą publiczność w klimat przedwojennej Polski.

Warsztaty są bezpłatne i bez ograniczeń wiekowych. Warto zaopatrzyć się w wygodny strój i buty na płaskim obcasie.

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Przed nami naprawdę długi weekend majowy. Kilka dni będzie pogodnych, kilka mniej. W naszym artykule znajdziecie podpowiedzi, w jakie miejsca warto się wybrać z rodziną, kiedy świeci słońce, ale i gdy pogoda nie rozpieszcza. Do wszystkich biletowanych będziemy mieć dla Was darmowe wejściówki!

Majówka 2018 – jak ją spędzić, gdzie się wybrać?