Śląski Ogród Zoologiczny od kuchni

poniedziałek 7 maja 2018
  • Każdy dzień, poświęcony innym zwierzakom, obfitować będzie w niezwykłe atrakcje (fot. mat. organizatora)
    Każdy dzień, poświęcony innym zwierzakom, obfitować będzie w niezwykłe atrakcje (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 11 maja 2018 - niedziela 13 maja 2018
Gdzie: Chorzów
Krokodyle łzy, urodziny żyraf i wyścigi z gepardami - takie atrakcje przygotował dla wszystkich chętnych Śląski Ogród Zoologiczny. W najbliższy weekend będzie można zobaczyć, jak jego pawilony wyglądają „od kuchni”.

Od 11 do 13 maja Śląski Ogród Zoologiczny da się poznać „od kuchni”. W ciągu trzech dni odwiedzić będzie można zaplecza kilku pawilonów, których budowa została dofinansowana ze środków Unii Europejskie w latach 2011-2013 w ramach RPO WSL.

Zwiedzaniu zapleczy pawilonów towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, z których skorzystać będzie można w ramach zakupionego biletu wstępu bez dodatkowych opłat.
11 maja (piątek) poświęcony będzie hali wolnych lotów i budynkowi egzotarium. Oprócz zwiedzania zaplecza pawilonu dowiedzieć się będzie można między innymi, który ptak ma największą rozpiętość skrzydeł oraz skąd się wzięły przysłowiowe „krokodyle łzy”.
12 maja (sobota) będzie dniem, w którym zwiedzić będzie można zaplecza budynków gepardów, tygrysów oraz małpek sajmiri. Śmiałkowie będą mogli sprawdzić czy są tak skoczni i szybcy jak mieszkające u nas koty.
13 maja (niedziela) będziemy świętować urodziny naszych dwóch najstarszych żyraf – Liani i Lindani. Specjalnie dla nich przygotujemy wspólnie wyjątkowe korale z życzeniami oraz urodzinowe laurki. Będzie też urodzinowy żyrafi obiad i możliwość odwiedzenia zaplecza pawilonu, w którym mieszkają te zwierzęta. Przeprowadzimy też eksperyment pokazujący ile osób zmieści się wzdłuż szyi żyrafy.

Z atrakcji skorzystać można od godz. 10 do 18. Śląski Ogród Zoologiczny mieści się przy promenadzie gen. Jerzego Ziętka 7 w Chorzowie. Bilety do nabycia na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia