Dni Otwarte Funduszy Europejskich

wtorek 8 maja 2018
  • Rodzinny piknik to idealna okazja do spędzenia sobotniego popołudnia (fot. pixabay)
    Rodzinny piknik to idealna okazja do spędzenia sobotniego popołudnia (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 12 maja 2018
Gdzie: Tychy
Food trucki, bezpłatne wycieczki, szalone warsztaty, symulacje, kino 7D i konkursy - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą w najbliższą sobotę na mieszkańców Tychów. Wielki piknik zorganizowany zostanie z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Cała impreza, która odbędzie się na Placu Baczyńskiego, trwać będzie od 15 do 21. Organizatorzy zaplanowali szereg wyjątkowych atrakcji, wśród których znalazły się m.in. bezpłatne wycieczki po najciekawszych projektach dofinansowanych z RPO WSL. Ich trasa prowadzi przez takie miejsca jak Browar Obywatelski w Tychach czy Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji. Wycieczki odbędą się w 2 turach, o godz. 12 i 13. Zapisy pod linkami tutaj i tutaj.

Od godz. 15 na Placu Baczyńskiego rozpoczną się liczne atrakcje:

Innowacyjne Miasteczko Zabaw, a w nim: drukarka 3D, warsztaty i pokazy robotyki, lody przyszłości, kino 7D, mały plażowicz, Akademia Szalonych Naukowców, symulacja lotów kosmicznych, Mobilne Planetarium, Fotobudka, a także liczne konkursy z nagrodami, m.in. voucherami do tunelu aerodynamicznego w Katowicach.

Całość zakończy pokaz mappingu 3D na budynku kina Andromeda. Szczegóły wydarzenia znaleźć można na jego stronie.
 

Kategoria: Wydarzenia