Wracają śniadania na trawie

wtorek 15 maja 2018
  • Świeże powietrze, pyszne śniadanie i sporo atrakcji - rozpoczęcie weekendu godne polecenia. (fot. mat.organizatora)
    Świeże powietrze, pyszne śniadanie i sporo atrakcji - rozpoczęcie weekendu godne polecenia. (fot. mat.organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 19 maja 2018
Gdzie: Chorzów
Śniadania na trawie, organizowane w Rosarium Parku Śląskiego, to impreza, która ma swoich stałych uczestników. Z pewnością ucieszy ich informacja, że 19 maja rozpocznie się nowy sezon tych wyjątkowych, sobotnich spotkań.

Jeśli bliska jest Wam idea slow food, to nie mogliście lepiej trafić - stoiska pełne ekologicznych smakołyków, warzywa, owoce, wypieki i wiele innych przekąsek, które świetnie nadają się na pierwszy posiłek dnia. Do tego piękne okoliczności przyrody i absolutny brak pośpiechu - od najbliższej soboty aż do 1 września każdy, kto ma ochotę zjeść śniadanie poza czterema ścianami może rozłożyć swój koc i delektować się wyjątkową atmosferą chorzowskich spotkań.

Jednak Organizatorzy nie poprzestają tylko na jedzeniu - śniadaniowa formuła jest bardzo luźna, ale program w tym roku różnorodny. Chętni będą mogli oczywiście spróbować pysznego jedzenia z food trucków i wypocząć na leżakach, a najmłodsi uczestnicy wezmą udział w kilku strefach animacji i warsztatów, które zorganizuje Studio Artystyczne Maciej.

W imprezę włączą się też Uniwersytet SWPS, który przygotuje wykłady m.in. o seksualizacji jako społecznym tabu, technikach relaksacji, a także Centrum Medyczne Signum z wykładem dietetyka na temat slow food. Nowością będą dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach EkoSpotkania, które zorganizuje Fundacja Park Śląski.

Impreza rozpoczyna się o godz. 10, więcej o wydarzeniu znajdziecie na jego stronie.

Kategoria: Wydarzenia