Piknik naukowy pełen atrakcji

poniedziałek 21 maja 2018
  • Głównym celem pikniku jest popularyzacja nauki (fot. mat. organizatora)
    Głównym celem pikniku jest popularyzacja nauki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 25 maja 2018
Gdzie: Chorzów
Wykłady, warsztaty, pokazy i liczne atrakcje - piątkowy piknik naukowy organizowany przez Uniwersytet Śląski zapowiada się bardzo ciekawie. Wszystko po to, by pokazać, że nauka może być fascynująca.

W trakcie Pikniku naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego poprowadzą warsztaty dotyczące m.in. polimerów, zaskakujących właściwości cieczy czy rozwiązań technologicznych typu samochód na wodór. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć pokazy z zakresu fizyki niskich temperatur, mechaniki czy chemicznych wulkanów. Swoje projekty zaprezentują także członkowie Klubów Młodego Odkrywcy oraz uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowana zostanie strefa z atrakcjami, takimi jak: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, dmuchany dart, bramka celnościowa, puszczanie baniek mydlanych oraz zabawy z animatorami.

Podczas pikniku będzie można skorzystać z bezpłatnego badania wzroku i dopasowania soczewek w laboratoriach optometrii i kontaktologii. W ramach wydarzenia przewidziano zwiedzanie laboratoriów chorzowskiego kampusu. Organizatorzy zaplanowali również mapping przestrzenny – tego wieczoru budynek ŚMCEBI stanie się przestrzenią dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych, w tym multimedialnych animacji, pokazów świetlnych i laserowych.

Udział w pikniku jest bezpłatny – obowiązuje rejestracja uczestnictwa w warsztatach za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie organizatora.

Kategoria: Wydarzenia