Industriada 2018 - Święto Szlaku Zabytków Techniki

czwartek 31 maja 2018
  • Industriada to coroczne święto techniki i maszyn (fot. mat organizatora)
    Industriada to coroczne święto techniki i maszyn (fot. mat organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 9 czerwca 2018
44 obiekty, 25 miejscowości, 517 wydarzeń, warsztaty, pokazy, niezwykłe koncerty i spektakle - 9 czerwca rusza Industriada. Pierwszy raz z udziałem obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W programie tegorocznej Industriady jest ponad 50 wydarzeń przygotowanych z myślą o dzieciach. W Starej Fabryce w Bielsku-Biełej będzie można poznać sztukę wiązania sznurków. W Bytomiu odbędzie się piknik, warsztaty artystyczne oraz kulinarne, będzie można też zapozować do zdjęć w stylu retro. W Chorzowie odbędą się warsztaty recyklingowe. W Czeladzi, w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia czekać będzie Maszynoland. Czerwionka-Leszczyny zaprasza na wysłuchanie Dino-opowieści, czekają tu również warsztaty plastyczne i kreatywne. W Gliwicach w Muzeum Techniki Sanitarnej, będzie można zaprojektować pudełko i etykietę na mydło, a w laboratorium czekać będą barwne i wybuchowe doświadczenia. W Katowicach odbędą się liczne warsztaty w Galerii Szybu Wilson na terenie Muzeum Śląskiego w Walcowni Cynku, a na uliczkach Giszowca kursować będzie legendarna kolejka Balkan. Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych proponuje naukę podczas warsztatów o fizyce, chemii czy elektrotechnice. MysłowiceCentralne Muzeum Pożarnictwa zaprasza do namalowania portretu Industriady, która w tym roku jest kobietą. Atrakcji nie zabraknie w Rudzie Śląskiej. Tutaj wystarczy wybrać się do Kolonii Robotniczej Ficinus na warsztaty, które pobudzą kreatywność. Będzie można malować na folii, uszyć ubranka dla lalek czy modelować balony. W Rybniku, na Osiedlu patronackim Huty Silesia, będzie okazja do wykonania poduszek, ozdobienia fartuchów kuchennych czy skonstruowania mini-instalacji. Przy Zabytkowej Kopalni Ignacy na najmłodszych czeka escape-room, warsztaty biżuterii i origami. W Siemianowicach Śląskich, przy Parku Tradycji, działający Klub Gier Planszowych,
przygotował premierę gry - każdy uczestnik otrzyma ją jako upominek. W Tarnowskich Górach w Zabytkowej Kopalni Srebra zabawa rozpocznie się już 8 czerwca, ale i 9 czerwca nie zabraknie atrakcji. W Muzeum Ustrońskim uczestnicy odkryją bogactwo żeńskiego słownika Industrii. W Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu pociechy spotkają prawdziwych superbohaterów, natomiast w Szybie Maciej odbędzie się Bajtel Industriada.
 
„Rozruch maszyn” - 8 czerwca, Industriada pełną parą rusza 9 czerwca. Część wydarzeń jest płatna, a część dostępna wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Informacje o cenach biletów i sposobach rezerwacji znajdziecie przy opisach wydarzeń. Cały program dostępny jest tutaj.
Kategoria: Wydarzenia