Mała Syrenka zagości w Gliwicach

poniedziałek 4 czerwca 2018
  • Twórcy spektaklu umiejętnie łączą odwołania do klasycznej wersji baśni z aktualnymi trendami (fot. Bożena Nitka)
    Twórcy spektaklu umiejętnie łączą odwołania do klasycznej wersji baśni z aktualnymi trendami (fot. Bożena Nitka)
Kiedy: 
  • sobota 9 czerwca 2018 - niedziela 10 czerwca 2018
Gdzie: Gliwice
Rude włosy, krab-przyjaciel i niezwykłe przygody dorastającej dziewczynki - to chyba najczęstsze skojarzenia z hasłem „mała syrenka”. Tymczasem Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na spektakl odwołujący się do klasycznej wersji jednej z najbardziej znanych baśni Andersena.
„Mała Syrena” wg H. Ch. Andersena w reżyserii Martyny Majewskiej to propozycja dla starszych dzieci, w wieku od 8 lat. Ta baśń to jedna z piękniejszych opowieści o miłości. Małą Syrenę kojarzymy najczęściej z disnejowską syrenką Ariel, której historia bardzo daleko odbiega od oryginalnej wersji. Młodzi twórcy wracają do andersenowskich znaczeń – ich spektakl jest bardzo współczesną adaptacją klasycznej baśni.
 
Przedstawienie podkreśla siłę charakteru głównej bohaterki. Teatralna Mała Syrena nie jest tradycyjną księżniczką. Postać zadziornie wpisuje się w nurt #dreambigprincess, zachęcający dziewczynki do walki o swoje marzenia i miejsce w świecie. W spektaklu pojawią się nowe media, wiele autorskich piosenek i scenografia bazująca na metaforze.
 
Spektakl będzie można zobaczyć 9 i 10 czerwca o godz. 16 na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach, przy ul. Nowy Świat 55–57. Bilety są w cenie 24 zł i 19 zł.
Kategoria: Wydarzenia