Przybysz i Brodka rozruszają maszyny przed Industriadą

poniedziałek 4 czerwca 2018
  • Piątkowy rozruch maszyn to świetny wstęp do tegorocznej Industriady (fot. mat. organizatora)
    Piątkowy rozruch maszyn to świetny wstęp do tegorocznej Industriady (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 8 czerwca 2018
Warsztaty artystyczne, sety dj'skie, kino, a przede wszystkim zaprojektowane specjalnie na tę okazję iluminacje świetlne oraz koncerty niezwykłych wokalistek – to wydarzenia tegorocznego Rozruchu Maszyn przed Industriadą 2018, które odbędą się w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Wszelkim działaniom na scenie oraz w strefie chilloutu, które zostaną zorganizwane w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, przyświecać będzie motto zaczerpnięte z szesnastowiecznej „Tragedii hiszpańskiej” -  „Cóż warta sztuka, w której brak kobiety“. Najpełniej wybrzmi ono w świetlnych iluminacjach, bo przecież światło zwykle jest kobiece, przenika świat powodując, że ciemność przemienia się w jasność, harmonię i ukojenie.

Nie zabraknie kobiet-bohaterek i kobiet-wynalazczyń, bezpośrednio związanych z Kopalnią Srebra w Tarnowskich Górach, a także powiewu historii, warsztatów artystycznych dla najmłodszych, filmowych kadrów i chilloutu w wyjąskotwej strefie. Gwiazdami wieczoru będa wyjątkowe wokalistki młodego pokolenia - znana z zespołu Sistars Paulina Przybysz i zaskakująco fascynująca w swoich kolejnych odsłonach Monika Brodka. 

Rozruch maszyn odbędzie się w piątek, 8 czerwca, w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj, a więcej o atrakcjach zaplanowanych w ramach tegorocznej Industriady, przeczytacie w naszym artykule.

Kategoria: Wydarzenia