Bogucice świętują

poniedziałek 11 czerwca 2018
  • Dni Bogucic to impreza o wieloletniej tradycji (fot. mat. organizatora)
    Dni Bogucic to impreza o wieloletniej tradycji (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 15 czerwca 2018 - sobota 16 czerwca 2018
Gdzie: Katowice
W czasie, kiedy dni miast są dla nas czymś zupełnie naturalnym, dzielnicowe festyny tracą na wartości i giną w natłoku innych wydarzeń. A niektóre z nich - takie jak ten w Bogucicach - mają już prawie 30 lat historii.

Już po raz 28., tuż przed upragnionymi wakacjami, rozlegną się dźwięki radosnej muzyki i odbędzie się fantastyczne święto najstarszej z katowickich dzielnic. 15 i 16 czerwca Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie” organizuje XXVIII Dni Bogucic. W programie obchodów znaleźć można mnóstwo ciekawych propozycji dla całej rodziny - 15 czerwca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w turnieju Remika, Skata i Piotrusia, a także posłuchać koncertu Żeńskiej Orkiestry Salonowej PGG we współpracy z firmą „Katowicki Węgiel”.

16 czerwca zaplanowany został Festyn plenerowy w Parku Bogucickim. W programie m.in.: występy bawarskiego zespołu Weilersbacher Musikanten, Orkiestry Dętej KWK „Mysłowice-Wesoła”, zespołu Karpowicz Family i Mirka Jędrowskiego. Na dzieci czekać będą dmuchane atrakcje, konkursy, turnieje i animacje dla dzieci.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia