Festiwal Śląskich Smaków po raz 13.

środa 13 czerwca 2018
  • Festiwal Śląskich Smaków to wielkie święto miłośników regionalnej kuchni (fot. mat. organizatora)
    Festiwal Śląskich Smaków to wielkie święto miłośników regionalnej kuchni (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 czerwca 2018
Gdzie: Pszczyna
Śląska rolada, kluski, modro kapusta, a może szałot, bratheringi, a na deser kołocz? Czym tym razem uraczą nas kucharze - uczestnicy tegorocznego Festiwalu Śląskie Smaki? Tego będzie można dowiedzieć się już w niedzielę 17 czerwca.
Na festiwalu zaprezentowane zostaną bogactwa kulinarne regionu, a także zapomniane śląskie dania. W Bitwie Smaków zmierzą się Remigiusz Rączka i Marek Furczyk. Efekty kulinarnych zmagań kucharzy, będzie mogła zdegustować publiczność. Dla najmłodszych uczestników zaplanowano liczne konkursy i animacje. Nie zabraknie koncertów i pokazów tanecznych. Odbędzie się konkurs kulinarny, w którym udział wezmą zarówno gospodynie domowe, jak i profesjonalni kucharze oraz uczniowie szkół gastronomicznych. Drużyny ubiegać się będą o statuetkę złotego, srebrnego lub brązowego durszlaka i tytuł Eksperta Śląskich Smaków. Na zakończenie imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.
 
Tegoroczna 13. edycja Festiwalu Śląskie Smaki odbędzie się 17 czerwca w Parku Zamkowym w Pszczynie o godz. 13. Wstęp wolny. Więcej przeczytacie na stronie organizatora
 
Kategoria: Wydarzenia