OdWaż się i przyjdź na festyn

czwartek 14 czerwca 2018
  • Impreza to świetna okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym - spędzić miło czas i zadbać o zdrowie (fot. mat. organizatora)
    Impreza to świetna okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym - spędzić miło czas i zadbać o zdrowie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 czerwca 2018
Gdzie: Tychy
Polacy są na 5. miejscu w Europie pod względem otyłości. Dotyka ona coraz częściej dzieci. Brak aktywności, zła dieta - to jedne z jej głównych przyczyn. Jak z nią walczyć? Jak zapobiegać? Aby poznać odpowiedź, „OdWaż się” i przyjdź na piknik rodzinny w Paprocanach.
Władze województwa śląskiego chcą skutecznie odpowiedzieć na problem otyłości, stąd kampania „OdWaż się”. 17 czerwca w tyskich Paprocanach organizatorzy festynu podpowiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć, dostarczając niezbędnej energii organizmowi do codziennych zadań. Swoją dietę będzie można skonsultować z dietetykiem. Zachęcając do aktywnej formy spędzania wolnego czasu, zorganizowano rajd rowerowy dookoła Paprocan (start o 11.30, pół godziny wcześniej rozgrzewka z trenerem). Dzieciaki będą mogły poćwiczyć jazdę na rowerach w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego lub poszaleć na dmuchańcach. Festyn to również konkursy sportowe z nagrodami i pokazy sztuk walki. 
 
Impreza potrwa od godz. 10 do 16. Wstęp wolny.
Kategoria: Wydarzenia