Nauka miodobrania

wtorek 19 czerwca 2018
  • Zajęcia pszczelarskie dla całych rodzin odbędą się w dwóch terminach w Muzeum Śląskim (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia pszczelarskie dla całych rodzin odbędą się w dwóch terminach w Muzeum Śląskim (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 8 lipca 2018
  • niedziela 22 lipca 2018
Gdzie: Katowice
Każdego roku coraz więcej pszczół znika z uli. A to tym owadom zawdzięczamy 75 proc. naszego pożywienia. Już niedługo będzie można poznać ich życie i pracę z bliska. Muzeum Śląskie zorganizowało warsztaty dla dzieci „Tajemnice pszczelego ula”.

Cztery ule zlokalizowano na terenie północnym Muzeum Śląskiego. W każdym z nich mieszka około 50 tys. pszczół, z czego tylko jedna trzecia to pszczoły lotne – reszta pozostaje wewnątrz ula. Będą one pracować w promieniu 2 km, wpływając na wzrost zapylenia roślin. Małe robotnice zostaną w Katowicach do końca lipca.

Uczestnicy warsztatów pszczelarskich pt. „Tajemnice pszczelego ula” dowiedzą się skąd się bierze i jak powstaje miód - zajęcia odbywać się będą przy otwartych ulach.

Doskonała okazja do poznania z bliska pszczół możliwa będzie na warsztatach dla rodzin z dziećmi w niedziele 8 i 22 lipca (godz. 11 oraz 12.30, zbiórka 15 min. wcześniej). Odbędą się również zajęcia dla grup zorganizowanych.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wcześniej zakupić bilety w kasach lub na stronie muzeum. Więcej informacji, regulamin oraz wzór oświadczenia, znajdziecie tutaj. Koszt biletów - 24 zł (opiekun + dziecko, 10 zł dodatkowy opiekun).

Muzeum Śląskie mieści się przy ulicy Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia