Noc Świętojańska w Parku Śląkim

wtorek 19 czerwca 2018
  • Amatorzy nocnej zabawy na karuzelach zobaczą też multimedialny pokaz „Magii Żywiołów” w Legendii (fot. mat. organizatora)
    Amatorzy nocnej zabawy na karuzelach zobaczą też multimedialny pokaz „Magii Żywiołów” w Legendii (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 22 czerwca 2018 - sobota 23 czerwca 2018
Gdzie: Chorzów
Żegnając tegoroczną wiosnę Park Śląski i jego goście nie pójdą spać zbyt wcześnie. Noc Świętojańską rozpocznie Bieg dla Słonia, a skończy zabawa na karuzeli lub przejażdżka na „Elce”. Noc Kupały zapowiada się bardzo ciekawie.

Przesilenie letnie w Parku Śląskim to mnóstwo atrakcji. Miłośnicy biegania będą mogli wystartować 22 czerwca o godz. 22 w Biegu dla Słonia. Trasa w całości poprowadzona jest alejami Parku. Dla uczestników przewidziano nagrody.

Nocą 23 czerwca będzie można pojeździć „Elką”. Tej nocy będzie można też sprawdzić, które zwierzaki nie śpią w zoo. Zwiedzający poznają mnóstwo ciekawostek z życia zwierząt aktywnych nocą. Pierwsza grupa wyruszy spod bramy o godz. 21. Warto wziąć ze sobą latarkę. Liczba miejsc jest ograniczona.

Specjalną propozycję  przygotowała Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Fani nocnej zabawy na karuzelach zobaczą multimedialny pokaz „Magii Żywiołów”. Obowiązywać będą specjalne bilety.

Noc Świętojańska to moc atrakcji w całym Parku Śląskim. W Planetarium Śląskim będzie można posłuchać muzyki Józefa Skrzek. Koncert zostanie połączony z projekcją nieba. A podczas festynu w Górnośląskim Parku Etnograficznym będziemy szukać kwiatu paproci i puszczać wianki na wodzie.

Szczegóły poszczególnych atrakcji znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia