Filmowe wakacje w kinie Kosmos

wtorek 26 czerwca 2018
 • "Kacper i Emma w teatrze" to czerwcowa propozycja kina Kosmos na filmowe wakacje (fot. mat. organizatora)
  "Kacper i Emma w teatrze" to czerwcowa propozycja kina Kosmos na filmowe wakacje (fot. mat. organizatora)
 • Ulubienica dzieci - Basia, zawita na duży ekran kina Kosmos 16 lipca (fot. mat. organizatora)
  Ulubienica dzieci - Basia, zawita na duży ekran kina Kosmos 16 lipca (fot. mat. organizatora)
 • Dla nieco starszych widzów zaplanowano seans filmu pt. "Wilcze dzieci" (fot. mat. organizatora)
  Dla nieco starszych widzów zaplanowano seans filmu pt. "Wilcze dzieci" (fot. mat. organizatora)
 • 23 lipca dzieci będą miały okazję ponownie spotkać się z Traktorkiem Florkiem (fot. mat. organizatora)
  23 lipca dzieci będą miały okazję ponownie spotkać się z Traktorkiem Florkiem (fot. mat. organizatora)
 • Kino Kosmos zaprasza na wakacyjne seanse filmowe i spotkania z ciekawymi ludźmi (fot. mat. organizatora)
  Kino Kosmos zaprasza na wakacyjne seanse filmowe i spotkania z ciekawymi ludźmi (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
 • środa 11 lipca 2018 - środa 25 lipca 2018
Gdzie: Katowice
Kino Kosmos zaprasza dzieci i młodzież na filmowe przygody i spotkania z ciekawymi gośćmi. W programie m.in. ekranizacje kultowych książek o Basi i Żubrze Pompiku, francuska opowieść o dziewczynce, która pragnie grać w zespole „Miss Impossible" czy japońska animacja „Wilcze dzieci”.

Wszystkie filmy i animacje są dubbingowane lub tłumaczone przez lektora. Przed każdym seansem zaplanowano rozmowy i dyskusje np. o tym, czym są marzenia i czy często się spełniają oraz co było pierwsze jajko czy kura? Pracownik zoo opowie o żyrafach, żubrach i bizonach, a filmoznawcy o kinie i sztuczkach związanych z teatrem cienia i animacją. Pokazy odbywać się będą do 25 lipca w poniedziałki i środy o godz. 10 w kinie Kosmos, przy ulicy Sokolskiej 66 w Katowicach. Cena biletów: 17 zł - normalny, 15 zł – ulgowy.

27 czerwca - „Kacper i Emma w teatrze” + minispektakl w teatrze cieni (dla dzieci od 4 lat)

Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Dodatkowo Kacper i Emma wpadają też na pomysł, aby wystawić sztukę teatralną, a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc dla sierocińca. Pomimo trudności, przedszkolaki dają radę i ich skarbonka wypełnia się po brzegi!

2 lipca - „Solan i Ludwik, wielki wyścig z serem” + spotkanie z pracownikiem zoo, który opowie o jeżach i srokach (dla dzieci od 7 lat)

Solan marzy o wygranej w wielkim serowym wyścigu. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do zawodów. Jeśli mu się uda, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Stawka jest naprawdę wysoka, a przeciwnik wydaje się nie do pokonania, wszystko wisi na włosku. Film zdobył nagrodę Kwiatu Paproci na 4. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci.

4 lipca  - „Moja Żyrafa” + spotkanie z pracownikiem zoo, który opowie o żyrafach (dla dzieci od 4 lat)

Dziadek Rafała pracuje w zoo. Opiekuje się tam żyrafami. Jedna z nich, która urodziła się w ten sam dzień co chłopiec, staje się jego najlepszą przyjaciółką. Spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, do momentu, kiedy Rafał idzie do szkoły, do której nie można przyprowadzać żyraf. Na szczęście dzieci w klasie bardzo chcą poznać przyjaciółkę Rafała i razem z nim wymyślają, jak sprawić, by ukradkiem przemycić zwierzę do szkolnego budynku.

9 lipca - „Na linii wzroku” + rozmowa o tym, czym są marzenia i czy często się spełniają (dla dzieci od 7 lat)

Michi ma 11 lat i nigdy nie poznał swojego taty. Wszystko zmienia niewysłany list. Odnaleziony ojciec okaże się zupełnie inny niż wyobrażał go sobie chłopiec. Tak zaczyna się familijna przygoda. Wkrótce obydwoje odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali, i mimo trudów, mogą być prawdziwą rodziną. Film zdobył nagrody Sieci Kin Lokalnych i Studyjnych podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

11 lipca - "Żubr Pompik" (nowe odcinki serialu) + spotkanie z pracownikiem zoo, który opowie o żubrach i bizonach (dla dzieci od 4 lat)

Żubr Pompik to serial, którego scenariusz powstał na podstawie serii książek dla dzieci Żubr Pompik”. Ilustracje do serialu i książek wykonał Tomasz Samojlik, autor komiksów i zapalony badacz biosfery. Żubr Pompik to mały żubr żyjący w Puszczy Białowieskiej. Codziennie wraz ze swoimi przyjaciółmi i rodzicami przeżywa nowe przygody w leśnej krainie pełnej niesamowitych małych i dużych zwierząt.

16 lipca - Basia" (nowe odcinki serialu) + wstęp o tym, czym jest animacja (dla dzieci od 4 lat)

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego.

18 lipca - „Wilcze dzieci” +  spotkanie z pracownikiem zoo, który opowie o wilkach (dla dzieci od 10 lat)

Japońska animacja, w której rysunki tła zachwycają swoim pięknem każdego widza. Narratorką jest Yuki, córka człowieka, głównej bohaterki filmu Hany i Ookami, wilkołaka. Yuki opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym na wsi wraz z mamą, młodszym bratem i tatą, znanym tylko z opowieści. Historia ta staje się metaforą dorastania, miłości rodzicielskiej i poszukiwania własnej drogi pomimo trudności. Film zdobył nagrodę na Festiwalu Filmów dla dzieci w Nowym Jorku.

23 lipca - „Traktorek Florek - nowe przygody” + wstęp o tym, co było pierwsze jajko, czy kura i jakie zwierzęta możemy spotkać na wsi? (dla dzieci od 6 lat)

Traktorkowi przytrafia się straszny wypadek, z którego ocalało tylko jego serce – magiczna świeca zapłonowa. Aby mogło dalej pracować zostaje przeniesione do nowego, lśniącego samochodu. Niestety nie jest to już ten sam Florek. Choć nie będzie łatwo, jego przyjaciele postanawiają zrobić wszystko, by odzyskać „starego” ukochanego kompana.

25 lipca - „Miss Impossible” + spotkanie z filmoznawcą, który opowie o roli muzyki w filmie (dla młodzieży od 13 lat)

Aurora zwana „Miss Impossible” jest wyjątkowo upartą i stanowczą 13-latką. Próbując poradzić sobie z targającymi nią emocjami, dziewczyna odkrywa, że doskonałym dla nich ujściem jest muzyka. Nowo odkryta pasja sprawia, że zaczyna marzyć o koncertowaniu z zespołem. Czy zmienione podejście do świata, uchroni Aurorę od szkoły z internatem, do której, wbrew jej woli, chcą posłać ją rodzice?

Więcej o wakacyjnych seansach filmowych przeczytacie na stronie kina.

Kategoria: Wydarzenia