Kolejny weekend z „Ulicznikami”

czwartek 5 lipca 2018
  • 12. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” rozpoczął się 30 czerwca i potrwa do 27 lipca (fot. mat. organizatora)
    12. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” rozpoczął się 30 czerwca i potrwa do 27 lipca (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 7 lipca 2018 - niedziela 8 lipca 2018
Gdzie: Gliwice
„Ulicznicy" zagoszczą ponownie i wyczarują uśmiech na wielu twarzach, również tych najmłodszych widzów. Można liczyć na spektakle, cyrkowe show, warsztaty kreatywne i wiele innych atrakcji.

W sobotę 7 lipca w godz. 12-15 w Parku Chopina odbędą się warsztaty kreatywne dla dzieci, które poprowadzą artyści z Teatru Barnaby. O godz. 16 teatr ten zaprezentuje spektakl pt.: „Rycerz Bez Konia”. Jest to baśń o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się nawzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo barwnych postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja, czy nawet strasznego smoka. Równolegle na Rynku o godz. 16 artyści z The Miraculous Theatre Company przedstawią polską premierę „The Brooklyn Healer”, a od godz. 18 wystąpi „Orchestre International Du Vetex” z Belgii.

W niedzielę 8 lipca o godz. 16 na Rynku powtórka polskiej premiery „The Brooklyn Healer”, a o godz. 17 i 18 cyrkowe show. Kolejno wystąpią grupy z Izraela Duo Looky „The Happy Hour Show”, para akrobatów w komedii o szybkiej akcji, oraz z Singapuru „PingPong Circus” z Jay’e na czele, który od 12 lat doskonali żonglerkę. Obecnie żongluje piłeczkami do ping-ponga z wykorzystaniem ust i odbija je w tempie szybszym niż kozłowanie piłką do koszykówki, grając do tego na ksylofonie.

Jakie jeszcze atrakcje przygotowano na ten weekend, możecie sprawdzić na stronie ulicznicy.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

To drugi weekend z „Ulicznikami". Kolejne przed nami – festiwal potrwa do 27 lipca.

 

Kategoria: Wydarzenia