LEGO, bajkoteka i wakacyjne motylki

poniedziałek 9 lipca 2018
  • Miejska Biblioteka w Tychach przygotowała dla dzieci szereg ciekawych wakacyjnych warsztatów (fot. mat. organizatora)
    Miejska Biblioteka w Tychach przygotowała dla dzieci szereg ciekawych wakacyjnych warsztatów (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 9 lipca 2018 - wtorek 31 lipca 2018
Gdzie: Tychy
Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, takich jak: LEGO-Creatorzy, Bajkoteka, „Zabawa ze sztuką” oraz „Wakacyjne Motylki”.

Jaka jest historia książek? Na czym polega kaligrafia? Odpowiedzi na te pytania dzieci znajdą na zajęciach „Od deski do deski”. Poznają również techniki ilustracyjne i sposoby zdobienia papieru. Zajęcia zakończą tworząc własną książkę.

Codzienne na „Zajęciach ze słonkiem” dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych, zajęciach literackich oraz ruchowych. Nie zabraknie gier planszowych i komputerowych.

W letnim kinie, będzie można zobaczyć ulubione bajki, takie jak „Mulan", „Hotel Transylwania 2", czy też „Lorax". Bezpłatne seanse bajkowe - „Bajkoteka na Bis” odbywać się będą w Bibliotece Głównej, we wtorki i czwartki o godz. 12.

Na dużych i małych miłośników klocków LEGO czekają warsztaty „LEGO Creatorzy”. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 32 227 83 11. Warsztaty odbywać się będą w każdy piątek o godz. 17 w Bibliotece Głównej.

Literacko-plastyczne spotkania „Wakacyjne Motylki” dla młodszych dzieci i ich rodziców będą odbywać się w czwartki o godz. 17 w Bibliotece Głównej. Filia nr 10 zaprasza na zajęcia w środy, czwartki oraz w piątki o godz. 16. W Fili nr 12 - w czwartki o godz. 17.

To nie wszystkie atrakcje jakie przygotowała Miejska Biblioteka w Tychach. Szczegółowy program znajdziecie na stronie http://mbp.tychy.pl/index.php.

Kategoria: Wydarzenia