Barbórka w środku lata

wtorek 10 lipca 2018
Kiedy: 
  • sobota 14 lipca 2018 - niedziela 15 lipca 2018
Barbórka w środku lata? Tak, już niedługo górnicze święto w Srebrnym Mieście. Przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych, pokaz mody Silesia Folk Design i koncerty zespołów Pogodno i Hajle Silesia. Barbórkowy weekend zapowiada się ciekawie.

Bergfest – to górnicze święto, które obchodzono w połowie lipca już końcem ⅩⅧ wieku w Tarnowskich Górach. Zabytki miasta gwarków także w lipcu 2017 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stąd pomysł na Barbórkę w środku lata.

Warsztaty ceramiczne, kowalskie, witrażowe, malowanie porcelany czekają na wszystkich chętnych 14 i 15 lipca na tarnogórskim rynku od godz.10 do 14. Odbędą się również zajęcia poświęcone śląskim legendom. Jednocząc się z gwarkami będzie można samodzielnie wykonać górniczą czapkę.

Sobotnie popołudnie na rynku to również koncerty m.in. „Brynicy”, Tarnogórskiej Orkiestry Dętej. O godz.15 startuje pokaz mody - Silesia Folk Design. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach z robienia wianków (godz. 16). Nie zabraknie również śląskiej potańcówki.

W niedzielę w Parku Kunszt impreza rozpocznie się o godz.14. Przygotowano warsztaty witrażu dla dzieci i młodzieży (godz.17). Bergfest zakończy koncert zespołu Pogodno i Hajle Silesia.

Imprezie towarzyszyć będzie jarmark śląskiego rękodzieła (rynek). Bezpłatnie będzie można zwiedzić Muzeum Tarnowskich Gór oraz zobaczyć wystawę o Evie von Tiele-Winckler w Kościele Ewangelickim. Stowarzyszenie Artystów Śląskich przygotowało warsztaty malarskie - „rysunek i kredka” oraz wystawę prac.

O szczegółach górniczego święta dowiecie się ze strony tarnowskiegory.pl.

Kategoria: Wydarzenia