Mini Tour de Pologne

poniedziałek 16 lipca 2018
  • Mini Tour de Pologne odbędzie się w czterech lokalizacjach w woj. śląskim (fot. mat. organizatora)
    Mini Tour de Pologne odbędzie się w czterech lokalizacjach w woj. śląskim (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 5 sierpnia 2018 - środa 8 sierpnia 2018
Już niedługo na polskich ulicach będzie można kibicować kolarzom w wyścigu Tour de Pologne. Dla młodych fanów jednośladów przygotowano coś specjalnego. Oni również mogą wziąć udział w mini wyścigach. Zapisy potrwają do 27 lipca.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne to szansa dla dzieci na przeżycie wielkich emocji. Dziecięca parada rowerowa odbędzie się w pięciu polskich miastach, w tym Katowicach (5 sierpnia), Zabrzu (6 sierpnia), Szczyrku (7 sierpnia) i Bielsku- Białej (8 sierpnia). To jedyna taka okazja dla dzieci do ścigania się na trasach, po których kilka godzin później przejadą największe gwiazdy światowego kolarstwa. Dzieciom towarzyszyć będą znani sportowcy, jak Monika Pyrek, Piotr Gruszka czy Paweł Korzeniowski.

Najmłodsi uczestnicy w wieku od 7 do 12 lat wystartują w rowerowej paradzie. Dzieci bardziej doświadczone, należące do klubów (11-14 lat) wystartują w wyścigu kolarskim. Każde dziecko otrzyma bezpłatny pakiet startowy, a po przekroczeniu mety - medal. Długość trasy parady wyniesie około 4 km.

Zapisy potrwają do 27 lipca lub do wyczerpania miejsc. Uczestników zgłaszają rodzice lub prawni opiekunowie na stronie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na wyścigi dzieci zabierają swój rower oraz kask.

Kategoria: Wydarzenia