Przenieś się do średniowiecza

wtorek 17 lipca 2018
  • „Grunwald Południa” otworzy gala profesjonalnych walk rycerskich na rynku w Żywcu (fot. archiwum zdjęć na Fb/Chorągiew Żywiecka)
    „Grunwald Południa” otworzy gala profesjonalnych walk rycerskich na rynku w Żywcu (fot. archiwum zdjęć na Fb/Chorągiew Żywiecka)
  • Na imprezie będzie można przymierzyć średniowieczne stroje, postrzelać z łuku i wziąć udział w licznych zabawach (fot. archiwum zdjęć na Fb/Chorągiew Żywiecka)
    Na imprezie będzie można przymierzyć średniowieczne stroje, postrzelać z łuku i wziąć udział w licznych zabawach (fot. archiwum zdjęć na Fb/Chorągiew Żywiecka)
Kiedy: 
  • piątek 20 lipca 2018 - niedziela 22 lipca 2018
Gdzie: Żywiec
Ⅲ Turniej Rycerski o Skarb Skrzyńskich to gratka dla miłośników rekonstrukcji historycznych. Pojedynki rycerskie, pokazy sokolnicze, Bieg Skrzata i wiele innych atrakcji czekają na Was w najbliższy weekend.

Kto wygra Wielką Bitwę? Czy książę oświęcimski utrzyma władzę? O tym dowiecie się już 21 lipca w Parku Zamkowym w Żywcu. Turniej to nie tylko pojedynki rycerskie. Na chwilę będzie można poczuć się, jak prawdziwy  rycerz - przymierzyć zbroję, chwycić w dłoń miecz, czy też nauczyć się strzelać z łuku.

„Grunwald Południa” otworzy gala profesjonalnych walk rycerskich na rynku w Żywcu (20 lipca, godz. 20). W sobotę o godz. 12 oficjalne rozpoczęcie turnieju oraz otwarcie wioski z zabawami w Parku Zamkowym. Tam czekać będzie szereg atrakcji, jak przeciąganie liny, strzelanie z łuku, mecz sportowy go pro oraz wiele innych. Tego dnia zobaczymy m.in. turniej łuczniczy, bojowy, broni czarnoprochowej. Dla najmłodszych przygotowano konkurencję sprawnościową - „Bieg Skrzata”. Wielka Bitwa rozpocznie się o godz. 18.30.

Niedziela upłynie również pod znakiem turniejów i zabaw w Parku Zamkowym. Impreza startuje o godz. 10. Po południu będzie można zobaczyć pokazy sokolnicze. Zamknięcie obozowiska nastąpi 22 lipca o godz. 17.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie.

Kategoria: Wydarzenia