Akwarium z prawdziwymi rekinami w Będzinie

wtorek 11 lutego 2014
  • Rekiny tym razem zawitają do Będzina (fot. SOS Sea)
    Rekiny tym razem zawitają do Będzina (fot. SOS Sea)
Kiedy: 
  • czwartek 13 lutego 2014 - niedziela 16 lutego 2014
Gdzie: Będzin
Akwarium z rekinami było już w Żorach, Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Kolejnym przystankiem na drodze mobilnej wystawy „Żywe Rekiny - SOS Sea” jest Będzin.

Rekinarium mieści aż 15 tysięcy litrów wody morskiej, w której będą pływały rekiny.  - Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań. Wiedzę na temat sztucznego środowiska dla rekinów posiada tylko kilka osób na świecie wśród nich jest Fabryce Lesieur, naukowiec, ekolog, biolog morski i właściciel tego akwarium człowiek, który poświęcił swoje życie dla ratowania rekinów. Wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego – informują organizatorzy projektu „SOS Sea”.

I podkreślają, że objazdowe akwarium to nie tylko zabawa, ale i edukacja. Czy wiesz, że rekiny są na ziemi od 350 milionów lat? Znamy ich ponad 500 gatunków. Te i wiele innych informacji będzie można zdobyć podczas oglądania rekinów. W gigantycznym akwarium pływają rekiny: Leopard, Czarnopłetwy, Wąsaty, Koralowy.

Rekinarium będzie można obejrzeć od 13 do 16 lutego codziennie w godz. 10-18 na terenie OSiR w Będzinie. Bilety w cenie 12 zł oraz 8 zł.

Kategoria: Wydarzenia