Malowanie piaskiem, etnodizajn i archeologia

środa 8 sierpnia 2018
  • Podczas zajęć organizowanych przez Muzeum Górnośląskie dzieci będą m.in. malować piaskiem (fot. mat. organizatora)
    Podczas zajęć organizowanych przez Muzeum Górnośląskie dzieci będą m.in. malować piaskiem (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 11 sierpnia 2018 - czwartek 30 sierpnia 2018
Gdzie: Bytom
Przed nami jeszcze miesiąc wakacji. Jak zagospodarować czas dzieciom w mieście? Ciekawą ofertę warsztatów znajdziecie w Muzeum Górnośląskim, m.in. etnodizajn, malowanie piaskiem oraz przygoda z archeologią.

Kreatywne zajęcia to ciekawy sposób na lato w mieście. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wakacje nad Odrą”, który łączy sztukę i zagadnienia przyrodnicze.

Etnodizajn – błękitem malowane

Wiecie, czym jest etnodizajn? To coraz bardziej popularny nurt we wzornictwie. Elementy ludowe i rękodzieło inspirują współczesnych projektantów. 11 sierpnia dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach „Etnodizajn – błękitem malowane”.

Piaskowe arcydzieła

Piasek kojarzy nam się z wakacjami, z plażą i relaksem. Podczas warsztatów 18 sierpnia będzie można odnaleźć zarówno rzekę, jak i piasek. Piaskowe arcydzieła na podświetlanym stole przy dźwiękach muzyki, to okazja do zdobycia ciekawych umiejętności.

Przyroda w kolorze

Wszystko w przyrodzie ma swoje miejsce i z jakiegoś powodu jest ważne. Po co nam komar? - dowiecie się na warsztatach 25 sierpnia. Nie zabraknie ćwiczeń przestrzennych oraz kolorowych warsztatów plastycznych.

Z archeologią za pan brat

Pożegnanie wakacji nastąpi na zajęciach 30 sierpnia. Warsztaty odbędą się w muzealnym ogrodzie. Dzieci zostaną na jeden dzień archeologami.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 281 82 94, w. 127. Koszt warsztatów to 10 zł. Zajęcia odbędą się o godz. 12.30 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (pl. Jana Ⅲ Sobieskiego 2). „Pożegnanie wakacji z archeologią” odbędzie się w ogrodzie muzealnym przy ul. Korfantego 34.

Szczegóły znajdziecie na stronie muzeum

Kategoria: Wydarzenia