Frajda na całego - otwarcie nowego placu zabaw

wtorek 21 sierpnia 2018
  • Centrum Frajdy to nowoczesny plac zabaw przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych (fot. mat. organizatora)
    Centrum Frajdy to nowoczesny plac zabaw przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych (fot. mat. organizatora)
  • Centrum Frajdy to nowoczesny plac zabaw przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych (fot. mat. organizatora)
    Centrum Frajdy to nowoczesny plac zabaw przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • piątek 31 sierpnia 2018 - niedziela 2 września 2018
W Łaziskach powstało Centrum Frajdy - niezwykły plac zabaw, również dla dzieci niepełnosprawnych. Jego oficjalne otwarcie nastąpi 1 września. Gry, zabawy, minidisco, badania fizjoterapeutyczne dla dzieci, zlot food trucków - te i wiele innych atrakcji czeka na Was tego dnia.

Centrum Frajdy to wyjątkowy kompleks wypoczynkowy dla młodszych i starszych. Mieści się przy ul. Ogrodowej, obok Hali Sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych.

Nowoczesne sprzęty i miasteczko rowerowe

Nowoczesne karuzele, zjeżdżalnie i huśtawki - to nie wszystko, co znajduje się na placu zabaw. Są też sprzęty przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. W miasteczku rowerowym dzieci będą mogły poznać zasady ruchu drogowego oraz uczyć się bezpiecznej jazdy. Starsi znajdą tu dla siebie siłownię na świeżym powietrzu oraz stoły do gry w szachy. Nie zapomniano o mamach z małymi dziećmi – jest ławka z przewijakiem.

Babki z gizdami i sierżant Hektor

W sobotę, 1 września, na najmłodszych będą czekać konkursy z nagrodami, balonikowe zwierzątka i bańki mydlane. Nad zabawami będą czuwać wykwalifikowani animatorzy. Dzieci odwiedzi sierżant Hektor – maskotka mikołowskiej komendy. Będzie też, zaprojektowana przez Olę Widuch – mamę z Łazisk – strefa „Babki z gizdami”, w której odbędą się warsztaty dla mam i ich pociech m.in. biżuteryjne z Kasią Kruszenko z firmy Dizajneko. Każda uczestniczka wydarzenia będzie mogła zrobić sobie profesjonalną sesję zdjęciową ze swoim dzieckiem (Okruchy świata złapane w obiektyw), skonsultować malucha z specjalistą fizjoterapii  Joanną Dzierżęga z Showteam i skomponować ulubione zestawy przypraw na warsztatach, które poprowadzi Marta Zieleźny.

Oficjalne otwarcie Centrum Frajdy odbędzie się 1 września w godz. 11-14. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Łaziskach Górnych. Imprezie towarzyszyć będzie zlot food trucków (31 sierpnia-2 września). Szczegóły oraz rozpiska godzinowa poszczególnych warsztatów  znajduje się na stronie.

Kategoria: Wydarzenia