Noc Naukowców Politechniki Śląskiej

wtorek 18 września 2018
  • Ciekawe wykłady, pokazy i eksperymenty - to wszystko czeka na Was podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej (fot. pixabay)
    Ciekawe wykłady, pokazy i eksperymenty - to wszystko czeka na Was podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 13 października 2018
Drony, walki robotów LEGO, kuchnia molekularna - te i inne atrakcje dla całych rodzin przygotowała Politechnika Śląska. W tą jedną noc każdy może zostać naukowcem.

Pokazy, eksperymenty, laboratoria prezentujące praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy - to wszystko będzie czekać na Was podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Dzieci i młodzież będą miały szansę odkryć, że nauka to coś więcej niż teoria. Druk 3D, robot mobilny – przyjaciel człowieka, świat dronów, minecraftu – fascynujących minerałów to część atrakcji tej nocy. Ponadto razem z naukowcami będzie można poszukać przestępców w CSI Gliwice. Jednym słowem - każdy znajdzie coś dla siebie.

Noc Naukowców odbędzie się 13 października w godz. 14-22 na terenie Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz na Wydziale Transportu w Katowicach, przy ul. Krasińskiego 8. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Politechnika Śląska znajduje się przy ul. Akademickiej w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czym jest „Kieszonkowiec”?
Kieszonkowiec to gra, która spakowana w pudełko zajmuje tyle miejsca, co talia kart. Każdy „Kieszonkowiec” to okazja do zabawy, ciekawe wyzwanie i mnóstwo wiedzy. Zajrzyjcie do naszego krótkiego przeglądu i przekonajcie się, czego mogą Was nauczyć „Kieszonkowce”.

Kieszonkowce - nauka i zabawa, którą schowasz w kieszeni