Wyprawa do krainy czerwonych kangurów

piątek 31 sierpnia 2018
  • Wyprawę do krainy czerwonych kangurów poprowadzi Zdzisław Smucerowicz (fot. mat. organizatora)
    Wyprawę do krainy czerwonych kangurów poprowadzi Zdzisław Smucerowicz (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 września 2018
Gdzie: Katowice
Ukulele, opowieść o australijskiej Adelajdzie oraz koncert piosenek z bajek: „Czarnoksiężnik z krainy Oz", „Król Lew" czy „Shrek" – takie atrakcje będą czekać na najmłodszych podczas Rodzinnego Matinée - muzycznego poranku. Wstęp wolny.

Rodzinne Matinée to cykl muzycznych poranków z muzyką klasyczną i rozrywkową dla małych dzieci wraz z opiekunami. Muzycznym porankom towarzyszą gry, konkursy, animacje. Podczas spotkania panuje atmosfera wspólnej zabawy, bez ganienia dzieci za ich ekspresję. Najmłodsi mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach, które prowadzi Zdzisław Smucerowicz - pianista i pedagog.

Już w najbliższą sobotę, 1 września, prezentacja gitarki ukulele. W programie opowieść o australijskiej Adelajdzie – Mieście Muzyki UNESCO. To również koncert wesołych i bajkowych piosenek. Nie zabraknie kultowych przebojów, jak „Don't worry, Be happy”. Do krainy czerwonych kangurów grą na ukulele przeniesie najmłodszych Agnieszka Badura.

Muzyczny poranek odbędzie się 1 września o godz. 11 w sali 211 budynku Katowic Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Trwa gorączkowe poszukiwanie zeszytów, piórników, tornistrów, nowy plan lekcji… i z górki. Czy zastanawialiście się jednak nad innym obszarem przygotowania dzieci do nowych wyzwań szkolnych? Przygotowanie umysłu jest równie ważne. Czy wiecie, że jeśli w ciągu kilku miesięcy nie powtarzamy informacji (jak np. tabliczka mnożenia), to najpewniej będziemy mieli trudność w przypomnieniu sobie wyniku 7 x 8 już po kilku tygodniach. Zobaczcie, jakie ćwiczenia pomogą usprawnić rozleniwiony wakacjami umysł. 

Szkolna gorączka, czyli jak się przygotować i nie zwariować?