Mistrz Bezpiecznej Jazdy – bezpłatne warsztaty

poniedziałek 3 września 2018
  • "Mistrz bezpiecznej jazdy" to tytuł warsztatów skierowanych do dzieci w każdym wieku (fot. mat. organizatora)
    "Mistrz bezpiecznej jazdy" to tytuł warsztatów skierowanych do dzieci w każdym wieku (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 5 września 2018
Gdzie: Katowice
„Mistrz Bezpiecznej Jazdy” to tytuł warsztatów organizowanych w ramach programu ,,Mamo, Tato, weź mnie za rękę’’. Podczas nich dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z wind czy schodów ruchomych oraz co robić w sytuacji zagrożenia. Przewidziany jest też konkurs z nagrodami.

Z perspektywy XXI wieku, gdzie windy, schody i chodniki ruchome są powszechne i  towarzyszą nam od najmłodszych lat, nie zastanawiamy się nad zasadami korzystania z nich. Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Informacje i piktogramy umieszczane na windach, schodach i chodnikach ruchomych mają pomóc nam we właściwym ich użytkowaniu. Szczególnie istotną kwestią jest promowanie prawidłowych zasad i postaw bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Służą temu warsztaty firmy Otis „Mistrz Bezpiecznej Jazdy", podczas których dzieci dowiedzą się, jak właściwie korzystać z wind i schodów ruchomych, co oznaczają umieszczone na nich znaki oraz co robić w sytuacjach zagrożenia. Nową wiedzę będą mogli sprawdzić w konkursie z nagrodami. Teorię dopełni prezentacja eksperta, który opowie, jak wygląda praktyczne zastosowanie zasad bezpieczeństwa. Ponadto pokaże specjalistyczny sprzęt ochronny, którym posługuje się na co dzień w swojej pracy.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w Galerii Katowickiej w środę, 5 września, w godz. 9-17, na poziomie 0 przy schodach ruchomych obok salonu RTV EURO AGD.

 

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Trwa gorączkowe poszukiwanie zeszytów, piórników, tornistrów. Czy zastanawialiście się jednak nad innym obszarem przygotowania dzieci do nowych wyzwań szkolnych? Przygotowanie umysłu jest równie ważne. Zobaczcie, jakie ćwiczenia pomogą usprawnić rozleniwiony wakacjami umysł. 

Szkolna gorączka, czyli jak się przygotować i nie zwariować?