Odwiedź Skansen w Pszczynie za darmo

środa 5 września 2018
  • Europejskie Dni Dziedzictwa w pszczyńskim Skansenie odbędą się 8 września (fot. mat. organizatora)
    Europejskie Dni Dziedzictwa w pszczyńskim Skansenie odbędą się 8 września (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 września 2018
Gdzie: Chorzów
Pokazy kowalstwa, warsztaty pszczelarskie, wystawy fotografii oraz zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem – te atrakcje będą czekać na Was w parku pszczyńskim. Wstęp wolny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

To wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania liczne zabytki i miejsca kultury. Informator z listą miejsc, które można odwiedzić na Śląsku znajdziecie na stronie.

Zagroda Wsi Pszczyńskiej

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa można za darmo zwiedzić Skansen w Pszczynie. Dodatkowo na uczestników czekają liczne atrakcje, jak pokazy kowalstwa tradycyjnego (godz. 13-16), warsztaty pszczelarskie (godz.13-16). „Wieś Pszczyńską” będzie można zwiedzić z przewodnikiem w godz. 13, 14 i 15 oraz zobaczyć pokaz działania repliki młyna wodnego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii „Ceglane domy ziemi pszczyńskiej” Doroty Braunsch oraz wystawa rękodzieła artystycznego (godz.13-17).

Europejskie Dni Dziedzictwa w Skansenie odbędą się 8 września w godz. 9-18. Skansen położony jest we wschodniej części zabytkowego parku pszczyńskiego.

Kategoria: Wydarzenia