Ile energii daje nam słońce?

czwartek 6 września 2018
  • Dni Energii to nie tylko edukacja, ale i zabawa w dobrym stylu (fot. mat. organizatora)
    Dni Energii to nie tylko edukacja, ale i zabawa w dobrym stylu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 22 września 2018
Gdzie: Katowice
Tego i wiele więcej będzie można dowiedzieć się podczas Dni Energii, które odbędą się na katowickim Rynku. Przygotowano atrakcje edukacyjne i artystyczne. Będą konkursy, warsztaty, happeningi, projekcje filmów i spotkania z ekspertami.

Uczestnicy imprezy dowiedzą się jak dbać o klimat, jednocześnie oszczędzając. Będzie można uzyskać informacje dotyczące dofinansowania wymiany źródeł ciepła, programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej oraz sposobów oszczędzania energii w domu. Na scenie głównej zobaczymy Macieja Orłosia, który na temat ekologii porozmawia z dr Katarzyną Michniowską.

Ekomagia i muzyka na żywo

Niewątpliwą atrakcją dla młodszych i starszych uczestników wydarzenia będą pokazy magii z elementami wiedzy o segregacji odpadów oraz koncert fortepianowy Rafała Mokrzyckiego. W pawilonie edukacyjnym „Przestrzeń dla klimatu” odbędą się wykłady na temat ekologii, ochrony klimatu i adaptacji, a z tymczasowego przystanku na ul Młyńskiej 4 można będzie pojechać na bezpłatną wycieczkę m.in. do oczyszczalni ścieków GIGABLOK, Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum czy Zakładu Wytwarzania Tauron Ciepło Katowice. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w licznych konkursach i zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Na zakończenie zaplanowano koncert zespołu Around the blues.

4. Dni Energii Black to Green odbędą się na Rynku w Katowicach 22 września o godz. 11. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia