Budujemy miasteczko LEGO

czwartek 13 września 2018
  • Miasteczko LEGO stanie w Platanie 14-15 września (fot. pixabay)
    Miasteczko LEGO stanie w Platanie 14-15 września (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • piątek 14 września 2018
  • sobota 15 września 2018
Gdzie: Zabrze
Dzieci od pokoleń uwielbiają zabawę klockami. Teraz będą mogły wczuć się w role prawdziwych budowniczych i tworzyć wymyślone przez siebie konstrukcje z tysiąca barwnych klocków podczas weekendu z LEGO.

Dwudniowa fantastyczna zabawa klockami będzie możliwa w galerii Platan w Zabrzu, gdzie powstanie miasteczko LEGO. Uruchomione zostaną specjalne strefy: „LEGO Miasteczko City” oraz „LEGO Miasteczko Heartlake”. A dla najmłodszych przygotowany będzie basen i stoliki z klockami Duplo. Maluchy będą tworzyć swoje pierwsze budowle, a rodzice będą w tym czasie uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych, gdzie dowiedzą się, w jaki sposób podczas zabawy klockami LEGO Duplo stymulować dziecięcą wyobraźnię, koordynację ruchową, doskonalić umiejętności manualne. Prowadzący pokażą także ćwiczenia, dzięki którymi maluchy podczas zabawy z rodzicami będą mogły nauczyć się literek, cyferek, kształtów i kolorów.

Impreza odbędzie się 14-15 września w godz. 11-19 w galerii Platan w Zabrzu, przy ul. Plac Teatralny 12. Udział jest bezpłatny. Więcej przeczytacie na stronie organizatora.

Kategoria: Wydarzenia