Poznaj język przyszłości z Minecraft

środa 19 września 2018
  • Na zajęciach dzieci poznają podstawy programowania - pomoże w tym gra Minecraft (fot. mat. organizatora)
    Na zajęciach dzieci poznają podstawy programowania - pomoże w tym gra Minecraft (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 22 września 2018
  • sobota 29 września 2018
Gdzie: Katowice
Programowanie to język przyszłości, który warto poznawać od najmłodszych lat. Uczy logicznego myślenia, samodzielnego rozwiązywania problemów, wspiera kreatywność. Na czym polega, dzieci dowiedzą się na najbliższych bezpłatnych warsztatach w Mindcloud.

Urządzenia mobilne, internet oraz gry to część rzeczywistości, w jakiej funkcjonują dzieci. Jeżeli chcemy, aby aktywnie korzystały ze świata technologii, warto jak najwcześniej zadbać o odpowiednie kompetencje cyfrowe. Jedną z najważniejszych jest programowanie.

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

To umiejętność uniwersalna, kształcąca zdolności intelektualne, jak i pozwalająca na lepsze zrozumienie otaczającego świata. Dzieci uczą się m.in. analitycznego myślenia, poznają najnowsze technologie, a te dają przestrzeń do rozwoju pasji. Tak spędzony czas przed komputerem rozwija intelekt, kształtuje charakter i motywuje do współpracy, a język kodowanie staje się niesamowitą przygodą.

Bezpłatne warsztaty

Jak wyglądają zajęcia z programowania będzie można przekonać się już 22 i 29 września w Mindcloud. Warsztaty przeniosą dzieci w świat gry Minecraft. W godz. 9-10 odbędą się zajęcia ze wstępu do programowania przeznaczone dla dzieci od 7 do 8 lat. W godz. 10.30-11.30 trochę starsi (8-12 lat) poznają podstawy programowania. Zapisów można dokonywać przez formularz na stronie mindcloud.pl.

Mindcloud mieści się przy ul. Przemysłowej 10 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu